MEHMET AYTAÇ

Uzunköprü Belediyesi tarafından yaptırılan Engelsiz Yaşam Evi ve Kadın Faaliyet Evi, geçtiğimiz Salı günü Atatürk Mahallesi’ndeki adresinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Özel gereksinime ihtiyaç duyan tüm bireylere ve kadınlara hizmet verecek olan merkezlerin açılış töreninde konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan; “Çocuklarının hemen alt katta en üstün kalitede ve güvenli bir ortamda eğitim aldığını bilen kadınlarımız burada gönül rahatlığıyla vakit geçirebilecek, üretebilecek ve hepsinden önemlisi özgürleşebilecek. Biz de sosyal demokrat halkçı belediyecilik anlayışımızla, Halk’ın belediyesi olarak evlatlarımızın ve ülkemizin aydınlık yarınları için azim ile çalışmaya devam ediyoruz. Her projemizi tamamladığımızda, bir yeni hizmeti daha halkımıza sunduğumuzda ortaya çıkan memnuniyet ile her seferinde doğru ve faydalı bir iş yaptığımızı yeniden görüyoruz. Şundan çok eminim: bugün açılış törenini gerçekleştirdiğimiz Engelsiz Yaşamevi ve Kadın Faaliyetevi’mizde evlatlarımızın ve Uzunköprü’nün güçlü kadınlarının gözlerindeki mutluluğu ve umudu hep birlikte göreceğiz ve birbirimize bakıp çok iyi, çok güzel bir iş yaptık diyeceğiz. Bugün burada bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Her birinizi çok ama çok seviyorum” dedi.

Engelsiz Yaşam Evi ve Kadın Faaliyet Evi’nin açılış töreninin ardından Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda Dünya Kadın Hakları Günü ve Dünya Türk Kahvesi Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Dünya Türk Kahvesi Günü’ne özel birçok değerli antika eserleri barındıran sergi Uzunköprü halkı ile buluşturuldu. Gerçekleştirilen etkinliğin arından yaptığı sosyal medya paylaşımında Becan; “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü için bir araya geldik ve Dünya Türk Kahvesi Günü sebebiyle, kahvelerimizi yudumlayarak birçok değerli antika eseri barındıran Türk Kahvesi Koleksiyonu'nu inceledik” dedi.

Uzunköprü’deki açılış ve etkinliklere CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ile Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek de katıldı.