Vatandaşa sulama eziyeti

Atatürk Parkı’ndaki çimlerin sulanması için kurulan sistem, suyu vatandaşın üzerine sıkıyor

MEHMET AYTAÇ 

İçindeki birçok ağacın kesildiği ve yerine çeşitli ot ve bitkilerin ekildiği Atatürk Parkı’ndaki sulama sistemi vatandaşa adeta eziyet oluyor. 

SULAR YUKARI VE YOLA VERİLİYOR

Ekilen çim ve bitkilerin solmaması için sürekli sulama yapılan Atatürk Parkı’nda geçtiğimiz cumartesi günü çekilen görüntüler vatandaşların tepkisi topladı. Uzun süre boyunca yapılan sulama işlemi sırasında tazyikli suyun yukarıya doğru verilmesi, 360 derece dönen sistemin de suyun bir kısmını vatandaşların kullandığı kaldırıma yönlendirmesi, Keşan’a yakışmayan görüntüleri ortaya çıkardı. Suların büyük kısmı yola ve kaldırıma doğru tazyikli bir şekilde akarken, o sırada oradan geçene çok sayıda vatandaş bundan etkilendi. Cumartesi günü olması sebebiyle Keşan’a alışverişe gelen turistlerin de bu suya maruz kaldığı görüldü. Vatandaşlar, sudan kaçmaya çalışırken akan trafikte ana caddeden ilerlemek zorunda kaldı. Bazı vatandaşların duruma gülümseyerek, bazılarının ise söylenerek tepki gösterdiği görüldü. 

BİR YANDA SU KRİZİ BİR YANDA SULAMA KRİZİ

Öte yandan konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde benzer bir haberi yapmamıza rağmen ilgililerden halen bir açıklama gelmedi. Kamuoyu, kuraklık nedeniyle halktan sürekli tedbir isteyen yetkililerin, neden çim sulama için bu kadar “emek verdiklerini” merak ediyor. Vatandaşlar, su tedbiri konusunda uygulanan bu çifte standarda tepki gösteriyor. 

SORUMLU KİM?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ihale edilen Cumhuriyet Meydanı ile Atatürk Parkı’ndaki aksaklıkların ve hataların bir an önce giderilmesini isteyen vatandaşlar, bunlardan kimin sorumlu olduğunu ve çözümün kim tarafından sağlanacağını merak ediyor. 

Haberle ilgili videomuzu da Medya Keşan’ın sosyal medya hesaplarından izleyebilirsiniz.