Çocuklarını anaokuluna kayıt yaptırmak için gece boyu beklediler Çocuklarını anaokuluna kayıt yaptırmak için gece boyu beklediler

ERDOĞAN DEMİR
Türkiye ekonomisinin kötü gidişatını verdiği örnekle gözler önüne seren Vekil Akalın: "Erdoğan'ın burs miktarı müjde değil, ülkenin iflasa sürüklenişinin kanıtıdır" dedi.
Vekil Akalın, TBMM'de yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören öğrencilere verdiği burs miktarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Verdiği örnekle Türkiye ekonomisinin kötü gidişatını bir kez daha gözler önüne seren Akalın açıklamasında şunları söyledi: "Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023-2024 KYK burs miktarlarını açıklayarak üniversiteli öğrencilere aylık 1250 TL yerine 2000 bin TL verileceğini açıkladı. Öğrencilere müjde olarak lanse edilen bu haber gerçekten müjde mi geçmişe göre bir bakalım! 2014 Yılı 300 TL = 137$, 2024 Yılı 2000TL= 53$. Yani neredeyse 3/1. Bu durum aslında fakirliğin yüksek öğretime yansıdığını da gösterir. Ülkemiz maalesef fakirleşiyor, çektiğimiz bütün sıkıntılar da ülkemizin fakirleşmesindendir" dedi.

Editör: BÜLENT SAYLAM