ERDOĞAN DEMİR

Bezbaş partililerle bir araya gelerek, yapılacak seçimlerde desteklerini isteyerek “Ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketinde tüm Edirneliler büyük bir duyarlılık gösterdi. Bu nedenle tüm Edirneliler ile sizlere de bu duyarlılığınız nedeniyle teşekkür ediyorum.” dedi.

Bezbaş, CHP Uzunköprü İlçe Teşkilatını da ziyaret etti. Bezbaş’ı  burada CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Muammer Çetiner, 28. Dönem Edirne Milletvekili aday adayı Yakup Atalay ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

SİYASETÇİLER SORUMLULUK ALMALI

Çetiner, Bezbaş’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek sözü kendisine verdi. Bezbaş, şunları söyledi: “Deprem nedeniyle ilimizde belediye başkanlarımızdan vatandaşımıza, teşkilatlarımıza değin herkes katkı vermek için büyük gayret gösterdi. Bu nedenle ben herkese teşekkür ediyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partililer birbirimizi sevmeliyiz, seversek büyürüz, daha güzel şeyler olur. Seçim çalışmalarına çok ciddi şekilde hazırlanmalıyız. Ülkemizin yaşadığı deprem ve çok ciddi acılar nedeniyle bu çalışmalara ara verdik. Çok ciddi kayıplar yaşadık, her kuruma mensup birçok ciddi kayıplarımız oldu. Bunda hepimiz suçluyuz, ben depremde kayıplarda en büyük suçu siyasetçilere bağlıyorum. Siyasetçiler sorumluluk almalı, bugün almalı yarın da almalı. Oy kaygısıyla tereddüt etmeden  görevini yapmalı. 

ÖRGÜT OLMADIĞI ZAMAN BİZ BİR HİÇİZ

İnsanı merkez alan bir iktidar olmanın önemine dikkat çeken Bezbaş açıklamasına şöyle devam etti: “Biz, insanı merkeze alan, insanı yaşatan bir iktidar olmamız lazım. Hedefimiz o İnşallah sizlerle ve parti teşkilatlarımızla birlikte bunu başaracağız.Örgüt olmadığı zaman biz bir hiçiz. Bizi Cumhuriyet  Halk Partisi örgütlerinin bir yerlere taşıyacağına inanıyoruz. Bu hangimize kısmet olursa sizlerle birlikte yol yürüyeceğiz, size sormadan iş yapmayacağız.” 

HEDEFİM, HAMZADERE VE ÇAKMAK BARAJINI BİTİRTMEK

Köy kökenli olduğunu hatıralatan Bezbaş, Uzunköprü için önemi yüksek Çakmak Barajı ile ilgili olarak şunları kaydetti: “Ben köylü çocuğuyum, doğduğumdan beri koyunun, kuzunun, ineğin içinde doğdum. Çiftçilikle doğdum, çiftçilikle büyüdüm, çiftçilikle yaşadım. Benim seçilirsem birinci derece hedefim Hamzadere Barajı’nı ve Çakmak Barajı’nı bitirttirmek olacak. Altınyazı Barajı’nı bir düzene sokmak, temizletmek, güneş enerji santrali kurdutmak. Bu sorunu çözdüğümüz zaman çift ürün alıp gelirimiz artacak. Verimli toprakların üzerinde oturuyoruz. Trakya’nın GAP’ı Çakmak Barajı şu anda boş, işe yaramıyor. Kısıtlı bir bölge için yararlı.” 

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM FAKÜLTESİ KURULMASI İÇİN MÜCADELE EDERİM

Bezbaş açıklamasına şöyle devam etti: “Bizim bunu bir an önce bitirip ekonomiye kazandırmamız lazım. Çift ürün zenginlik, bereket ve ithalatı bitirmektir. Çift ürün alırsak çocuklarımız Çerkezköy’de iş aramaz. Burada para kazanırlar ve ülkeye katkıda bulunur. Aklı, bilimi ve planlamayı önceleyen bir iktidara ihtiyaç var. Her şeyde bunu söyleyeceğiz, ben Uzunköprü’ye  Tarım Fakültesi Kurulması için mücadele ederim. Keşan’a havacılık ile ilgili bir fakülte kurulması için mücadele edeceğim. 

KAVGALARI ÇEKİŞMELERİ BIRAKIP İKTİDARA ODAKLANMALIYIZ

Milletvekili olduğunda herkese yakın olacağını söyleyen Bezbaş, “Eğer milletvekilliği bana kısmet olursa hepinize yakın olacağım, biz Edirne’yi temsil edeceğimiz için Edirne Milletvekili olacağımız için bütün ilçelerin de milletvekili olacağız. Yakup ağabey de seçilirse Edirne milletvekili olacak ben de Edirne Milletvekili olacağım. O Keşan’dan oy isteyecek ben de Uzunköprü’den oy isteyeceğim. Ben namus ve şeref sözü veriyorum, hangi partilimin başı ağrırsa ben onun baş ağrısını gidereceğim. Kavgaları çekişmeleri bırakıp iktidara odaklanmalıyız. İktidar bizi bekliyor, o iktidarda da partide birleştirici ve bütünleştirici bir arkadaş olarak bir öğretmen olarak mücadele vereceğim. Bu mücadelede bizim arkamızdaki güç sizlersiniz.” şeklinde konuştu.

BENİM SÖZLÜM HALKÇI MUSTAFA SÖZÜDÜR

Konuşmasının sonunda Uzunköprü CHP örgütüne teşekkür eden 28. Dönem CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili aday adayı Mustafa Bezbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben hepinize teşekkür ediyorum, siyaset dostluk isteyen, siyaset samimiyet isteyen bir uğraştır, zordur. Bu toplum için kaliteli insanların da siyaset yapması lazımdır. Yapmazlarsa, çekinirlerse, kenara çekilirlerse görüyorsunuz Keşan’ı . Onun için ben bütün toplumu siyaset yapmaya davet ediyorum. Halkta kimin karşılığı varsa, ister anketle, ister önseçimle halk kimi istiyorsa bu şerefi o yaşasın. Ama o şerefi yaşadıktan sonra ya ben atandım bundan sonra herkes baksın işine demesin. Ben hepinizi kucaklayacağım benim sözüm halkçı Mustafa sözüdür. Hepinize teşekkür ediyorum”