MEHMET AYTAÇ

Açıklamasına deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, kurtarılan ailelere de geçmiş olsun dileklerini sunarak açıklamasına başlayan Gürcan Kılınç; “Rabbim bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Geçtiğimiz günlerde Edirne İl Başkanımız Sayın Belgin İba ve teşkilatlarımız ile birlikte Osmaniye ve Hatay illerimizi ziyaret ederek depremden etkilenen vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak için bir araya geldik. Osmaniye ili, Sumbas ilçesinin Kaymakamı ile bir araya gelerek arama ve kurtarma çalışmaları hakkında görüşme sağlayarak bölgede çalışmalar hakkında bilgi aldık. Ardından, Elbistan ve Hatay Koordinasyonuna görevlendirilen Edirne Valimiz Sayın Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ı ziyaret ettik. Gerçekleşen çalışmaları yakından takip eden Valimizden bilgi aldık” dedi. 

“YÜZYILIN FELAKETİNDEN ETKİLENEN TÜM VATANDAŞIMIZIN YANLARINDAYIZ”

Deprem felaketinden etkilenen 125 aile toplamda 500 kişi’yi şuan bölgede ağırladıklarını ifade eden Kılınç; Keşan Kaymakamlığımızın, Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzün ve Keşan Belediyemizin çalışmaları ile gereken destekleri veriyoruz. Edirne Milletvekilimiz, KEFEK Başkanımız, MKYK Üyemiz Sayın Dr. Fatma Aksal ve teşkilatım ile birlikte Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzü ziyaret ederek deprem Bölgesinden gelen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Edirne Kızılay Kan Merkezi ve Keşan Belediyemiz tarafından düzenlenen Ahmet Yenice Ortaokulu Kızılay Kan Bağış Noktamızı ziyaret ederek depremzede yaralılar için kan bağışı yapan hemşerilerimize teşekkür ettik. Ardından deprem bölgesinden gelen ailelerimize ziyarette bulunuyoruz, acılarına birlikte ortak oluyoruz. Rabbim ülkemize bir daha bu acıyı yaşatmasın. Yaralarımızı hep birlikte, devletimizin, milletimizin destekleriyle birlikte en kısa sürede saracağız” açıklamasında bulundu.

“MUHALEFETİN, TÜRKİYE’NİN EİLERLEMESİ İÇİN BİR ÇABASI OLMADI”

Sazlıdere’de inşa edilen FSRU Limanı’na yanaşan ilk gemiyle ilgili gelen tepkilere üzerine de bir açıklama yapan Kılınç; “Saros Körfezi’nde Sazlıdere ve Gökçetepe Köyleri arasına BOTAŞ tarafından yapılan Yüzer LNG depolama ve Gazlaştırma Ünitesine (FSRU)ilk gemi yanaştı. Muhalefet her zaman ki gibi Türkiye’de bu güne kadar yapılan her işe karşı çıktı. FSRU Limanına’da karşı çıktılar. Onların Türkiye’nin gelişimi ve ilerlemesi için bir çabaları hiç olmadı. Saros FSRU Projesi ile ülkemizin enerji üretim ve sanayi tesislerinin yoğun olduğu, aynı zamanda konut doğal gaz tüketiminin en fazla olduğu, Bölgemizde doğal gaz iletim sistemine önemli bir destek, yeni bir giriş noktası oluşturulmuştur. 

Biz Trakya’nın doğalgaz arz güvenliğini garanti altına almak zorundayız. Bu projeyi gerçekleştirirken çevreye hassasiyet ve özen gösterilerek yapımı gerçekleştirildi. FSRU İskelesi için birçok uzmanın görüşü alındı. Yapılan çalışmalar sonucunda da yer olarak orası düşünüldü. Saros hepimiz için çok kıymetlidir. Biz çalışmalarıma devam edeceğiz. Vatandaşımıza bu hususta söz verdik. Daha güzel yarınlar için durmak yok yola devam” ifadelerini kullandı.