BÜLENT SAYLAM

Yayla Sahilinde sıklaşan elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkardı. Sıkıntısını sosyal medyadan duyuran vatandaş, “Gece saat 3. Dışarıdan şimdi geldim yine elektrikler kesik. Sayın yetkililer yıl 2022, biraz ayıp oluyor, yeterin artık!” diyerek tepkisini dile getirdi.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ SOSYAL MEDYADAN YETKİLİLERE DUYURDU

Balıkçı barınağının sahile yaptığı tahribat ile daha çok haber konusu olan Keşan’ın Yayla Köyüne bağlı Yayla Sahilinde, bu kez elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkardı. Sıklaşan elektrik kesintileri ile vatandaş, bu sorununu sosyal medyadan paylaşarak yetkililere seslendi.

YAYLA’NIN KANAYAN YARASI

Sosyal medya paylaşımının altına yorumlarda bulunan vatandaş da “Yayla’nın kanayan yarası. Maalesef elektrik kurumu bunu hala çözemedi. Yıl 2050 de olsa çözemeyecek.” şeklinde diyerek sorununun kurum tarafından dikkate alınmadığını öne sürdü. Diğer bir vatandaş da “Ama Elektrik ücretini hemen çözüyorlar zamları giydiriyorlar.” şeklinde yorumda bulundu. Bir başka vatandaş da “Rüzgar enerjisi üzerine türbününü, binanızın uygun bir yerine ve yüksekliğe yaklaşık olarak 50.000 TL’ye yaptırabilirsin sadece senin evine değil tüm komşuları aydınlatır.” şeklinde çözüm önerisinde bulundu. “Hangi problem çözüldü? Olmayan problemler ortaya çıktı” diye bir vatandaş da Yayla Sahilinin sorunlarının arttığını iddia etti.

ALMANYA BUNU DUYSA BİZİ KISKANIRDI

Elektrik kesintileri ile ilgili paylaşımı yapan vatandaş da yorumlarda şunu söyledi: “26 senedir Yayla’dayım hep aynı problem elektrik kesintisi inanın ki ben bıktım, gece maske ile yatıyorum gece yarısı telefon elimde firma arıyorum düşünüyorum biz bunları çekmek mecburiyetindemiyiz bu gece 3 saat uyku uyudum. Sorumlu ararsan kesinlikle yok elektrik parasını 2 gün geç öde hemen ihtar üstüne 2 günlük faiz bu acaba bir kader mi?” Yorumlara katkıda bulunan bir diğer vatandaş da “Almanya bunu duysa bizi yine kıskanırdı..” dedi.

Vatandaş, sık sık elektrik kesintilerinin son bulmasını yetkililerin derhal önlem almasını istedi.