ERDOĞAN DEMİR

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız kaçak inşaat haberinin ardından, sahilde ikamet eden vatandaşlar tarafından gazetemize çok sayıda ihbar gelmeye devam ediyor. 

Dün gazetemize gönderilen yeni bir fotoğrafta da kaçak yapıldığı iddia edilen bir bina görülüyor.  Gazetemize vatandaş, yaptığı açıklamada; “Deniz Dondurma Bahçesi’nin hemen yanında olan ve daha önce yıkılan 2 katlı binanın yerine Ekim-Kasım gibi yeni bir bina yapılmaya başlandı. Erikli’de kış sezonunda birçok inşaat hızla ilerliyor. Denetimsizlik bu binalara sebep oluyor. Ayrıca mühürlenen binaların sahiplerinin cezalarını ödedikten sonra da bu inşaatlara devam ettikleri gözleniyor. Hatta bu şekilde olup bu binalardan bazılarını bitirip satanlarda var. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na buradan sesleniyor ve Erikli'deki bu başıboşluğa son vermeye davet ediyoruz. Bu bina ile ilgili de bir açıklama bekliyoruz” dedi.

Öte yandan Kum üzerinde olan ve tapusu bulunmayan binalara, yıkıldıktan sonra yeniden inşaat yapılmasının yasal olup olmadığı tartışma konusu oldu.