HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Denetlemede ekipler; iş yeri açma ruhsatı, etiket ve gramaj kontrolü, un depolama ve ekmek imalat yerlerinde çalışan personelin iş kıyafeti uygunluğu ve hijyen konusunda kontrollerde bulundu.

Konu hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Günsal, vatandaşı sağlığı için denetimlere ciddiyetle devam edeceklerini söyledi.

Bülent Günsal, 18 fırında gramaj ve hijyenik kontrolleri, 10 adet unlu mahmul imalatı ve pastahanelerde poğaça-açma ve simit gramaj denetimleri yapıldığını dile getirerek, 1 adet işletmeye gramaj eksikliğinden idari para cezası uygulandığını ve gramajı eksik olan ürünlere el konularak ve imha edildiğini ifade etti.

Periyodik olarak denetimlere devam ettiklerini belirten Günsal, Zabıta ekiplerimiz tüketici haklarının korunması amacıyla 28 işletmede denetimde bulundu. Iş yeri açma ruhsatı, etiket ve gramaj kontrolü, un depolama ve ekmek imalat yerlerinde çalışan personelin iş kıyafeti uygunluğu ve hijyen konusunda kontrollerde bulunduk. Denetimlerde tespit ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi için iş yeri sahiplerimize uyarılarda bulunurken, 1 işletmemize de gramaj eksikliğinden ötürü idari para cezası uyguladık. Gramajı eksik olan ürünler el koyarak, imha ettik. Ekiplerimiz denetimlere aralıksız devam edecek” dedi.