BÜLENT SAYLAM

2023 yılı Hac Organizasyonuna ilişkin temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Cidde'de Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Tevfik Er- Rabia ile bir araya geldi. 65 yaş üstü hacı adaylarının da hacca gitmesi konusunda karara varıldı.

İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit bu yıl hac kontenjanında salgın öncesi duruma dönüldüğünü ifade etti. Yiğit, “Bu yıl 65 yaş üstü dahil, 83 bin 430 hacı adayımızı kutsal topraklara uğurlayacağız inşallah. Son Kurada hac çıkan fakat 65 yaş üzerinde olduğu için gidemeyen hacı adaylarımız öncelikli olarak hacca gidebilecek.” dedi.

HAC KURALARI BU YIL YENİDEN ÇEKİLECEK

Hacca kayıt işlemleri devam ettiğini dile getiren Müftü Yiğit şunları söyledi: “İsteyen her vatandaşımız 26 Ocak 2023 tarihine kadar kendi şifresi ile e- devlet üzerinden kayıt yapabilecektir. Kura tarihi ve hac fiyatları daha sonra belirlenecek bir tarihte açıklanacak. Geçtiğimiz yıl Keşan ilçemizden 25 kişi Diyanet İşleri Başkanlığı kanalıyla 9 kişi de TÜRSAB'a bağlı şirketlerle hacca gitmiştir. Vatandaşlarımız daha geniş bilgiyi ilçe Müftülüğümüze gelerek alabilirler.”