Müezzin cinayetinde şok ayrıntı…  Tehdit ettiği gibi  öldürmüş!

Keşan’ın eski Vaizesi Özlem Güneş'in cinayetinde ayrıntılar çıkmaya başladı. 2011-2018 yılları arasında Keşan İlçe Müftülüğü'nde görev yapan ve daha sonra İzmit'e tayin olan Vaize Özlem Güneş, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü, eşi tarafından boğularak öldürülmüştü.

Müezzin cinayetinde şok ayrıntı…  Tehdit ettiği gibi  öldürmüş!

Keşan’ın eski Vaizesi Özlem Güneş'in cinayetinde ayrıntılar çıkmaya başladı. 2011-2018 yılları arasında Keşan İlçe Müftülüğü'nde görev yapan ve daha sonra İzmit'e tayin olan Vaize Özlem Güneş, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü, eşi tarafından boğularak öldürülmüştü.

Medya Keşan
Medya Keşan
13 Eylül 2020 Pazar 23:16
Müezzin cinayetinde şok ayrıntı…   Tehdit ettiği gibi  öldürmüş!

KAYNAK :KOCAELİ KOZ

İzmit’te eşini boğarak öldüren müezzin Zülküf Güneş’in daha öncede eşinin boğazını sıkarak tehdit ettiği ortaya çıktı.

İzmit’te geçtiğimiz hafta Cumartesi günü  meydana gelen korkunç bir olayda, İzmit Kanlıbağ Camii’nin Müezzini Zülküf Güneş (40), boşanma aşamasında olduğu ve müftülüğe bağlı din görevlisi olarak çalışan eşi Özlem Güneş(39)’in evine gitti. İddialara göre gece saat 03.00 sularında çift arasında çıkan tartışmada Zülküf Güneş, 2 çocuğunun annesi Özlem Güneş’i boğarak öldürdü.  Çocukları uyurken olayı gerçekleştiren öfkeli koca, sabah saatlerine kadar eşinin yanında bekledi. Sabah saatlerinde ise polisi arayarak olayı ihbar etti. Olay yerine kısa sürede gelen sağlık ekipleri yapmış olduğu kontrollerde Özlem Güneş’in yaşamını kaybettiğini belirledi. Olayı gerçekleştiren ve eşi ile tartıştığı esnada, eşinin kendisini boğazından bıçakladığını iddia eden Zülküf Güneş ise önce hastaneye götürülerek tedavisi yapıldı. Ardından ise sevk edildiği adli merciiler tarafından tutuklanarak cezaevine kondu. 

TEHDİT EDİLDİĞİ GİBİ ÖLDÜRÜLDÜ 

Olayı basından öğrenen ve Özlem Güneş’in boşanma davasına bakan avukatları Av. Esma Şengüler İnaltay, Av. Esra Karataş ve Stajyer Avukat Merve Çalışır, olay karşısında büyük şok yaşadı.  Boşanma davasında Özlem Güneş’in vekili olan avukatları “Müvekkilimiz yaşamını yitirmiş olsa bile, bu davanın takipçisi olacağız. Olayı gerçekleştiren eşi Zülküf Güneş’in tehditlerine ve bil hassa büroda boğazını sıkmasına bizzat şahit olduk. Onun ne yaşadığını biliyoruz. Her zaman tehdit edildiği gibi öldürüldü” dedi.    

“PSİKOLOJİK ŞİDDETE DE MARUZ KALMIŞ” 

Av. Esma Şengüler İnaltay, Özlem Güneş’in ilk olarak 2019 Eylül ayında  bürolarına geldiğini  ve eşi Zülküf Güneş’in kendisine sistematik olarak psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladığını, yemekten, ütüden ve benzer şeylerden sürekli nedensiz olarak  tartışma çıkardığını, artık buna dayanamadığından boşanma davası açmak istediğini  söyleyerek  başvurduğunu  ifade etti. İnaltay, “Yaklaşık 12 yıldan bu yana evli olan müvekkilimizi dinledik. Kendisi sürekli fiziksel şiddete uğradığı gibi, kilolu olduğu dönemde de eşi Zülküf tarafından sürekli alay edilerek ve şişko ile çirkin gibi kelimeler psikolojik şiddete de maruz kalmış. Özlem hanım en son mide ameliyatı olmuş ve diyet ile spor yaparak kilo vermiş.  Hep iyi olacağını düşünmüş ama hiçbir şey iyiye doğru gitmemiş: Biz kendisini dinledikten sonra dosyamızı hazırladık.  Hemen davayı açtık” 

BOĞAZINI SIKARAK ÖLDÜRÜRÜM TEHDİTLERİ

Bir süre sonra Özlem Hanım, eşi ile anlaştığını anlaşmalı olarak boşanacaklarını söyleyerek davayı geri çektirdi.  Dosyada her türlü delil vardı.  Hakaretler, boğazını sıkarak öldürürüm tehditleri darp raporları vardı.  Ancak Zülküf bey kendisini anlaşmalı boşanacaklarına inandırmış. Davadan feragat ettik. Anlaşmalı boşanma için sözleşme hazırladık. Ancak bu defa Zülküf Güneş görüşmeye ve imza atmaya gelmedi. Tekrar tehditler başladı.   Biz nafaka için dava açınca, uzlaşma için büroya geldi. Ben o gün yoktum. Ama Av. Esra Karataş ve Stajyer Avukatı Merve Çalışır bürodaydı. Görüşmeler sırasında her maddeye itiraz edip, en sonda Özlem hanımın üzerine yürüyerek boğazını sıkmış. Arkadaşlarımız elinden güçlükle alıp kendisini bürodan çıkartmışlar. Bu konuda da darp raporu ve Özlem hanımın şikâyetleri ile bizim şikâyetlerimiz var.” dedi.
“DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Yaşanan bu olaylar sonrasında, Özlem Güneş’in evini ayırdığını kendi ayakları üzerinde çocukları ile bir yaşantı kurduğunu ifade eden Av. İnaltay, “Özlem hanım çocuklarını düşünerek hareket ediyordu.  Pandemi nedeniyle bizim davalar askıya alınmıştı. Haziran’dan itibaren tekrar davalar görülmeye başlandı.  Bu süreçte Zülküf Güneş, Özlem hanıma 1 milyon liralık iki ayrı dava açtı. Bende bizim dosya ile ilgili dilekçeyi, mahkemeye vermek üzere hafta sonu hazırlamaya karar vermiştim.  Cumartesi olayı öğrenince şok oldum.   En çok korktuğum durumlardan biri buydu.  Aman başa gelmesin derdim. Keşke hiç yaşanmasa kimsenin başına gelmese bu olaylar. Olayda Özlem hanımın bir bıçak alıp kullanacağını düşünmüyorum.   Bu olay beni ve çalışma arkadaşlarımı çok derinden etkiledi.  Biz bu davada Özlem hanımın vekilleri olarak, görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Uzaklaştırma kararı bulunan bir kişinin, boşanma davaları devam ederken evine gelmesi, eve girmesi ve bu olayı gerçekleştirmek gerçekten çok şaşırtıcı bir durumdur” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol