BÜLENT SAYLAM

Depremde insanlar gibi hayvanların da zarar gördüğünü hatırlatan Bezbaş, bölgedeki ziraat odalarını ve ticaret borsalarını bölgeye yardımda bulunması için çağrıda bulundu.

ÜRETİCİLER GEREKLİ YARDIMI YAPACAKTIR

Depremde insanlar gibi hayvanların da zarar gördüğünü hatırlatan Bezbaş, açıklamasına şöyle başladı: “Ya hayvanlar! Biliyorum herkes çok yardım yaptı. Edirne yardımlarda en önde; ama hayvanlar da var. Ticaret borsaları ve Ziraat odaları liderliğinde deprem bölgesinde hayvancılık yapan sağ kalmış bölgede işine devam edecek. İnsanlar için de bir şeyler yapılmalı köyde yaşayan üreticiler gerekli yardımı yapacaktır.”

ZİRAAT ODASI VE TİCARET BORSASI BAŞKANLARINA ÇAĞRIDA BULUNDU

Bölgedeki ziraat odası ve ticaret borsası başkanlarına seslenen Bezbaş, konuyla ilgili olarak açıklamasına şöyle devam etti: “Necmi Kaymaz başkanımdan, Egemen Aslan başkanımdan, Hasan Şen başkanımdan Özcan Kayalı başkanımdan, Taner Öztürk başkanımdan Mehmet Ozkan başkanımdan hayvanlar için yardım toplamaya öncülük etmelerini bekliyorum. Ülke hayvancılığımızda deprem bölgesinde de sürdürebilirliğin sağlanması bu insanların sağ kalan hayvanlarını yaşatarak ülkemiz hayvancılığına katkıda bulunabiliriz.”

İLK BAĞIŞI 50 BALYA SAMAN VE 1 TON YEMLE BEN BAŞLATIYORUM

Mustafa Bezbaş, açıklamasını şöyle bitirdi: “Belediye başkanlarımız da deprem bölgesine saman ve yem taşıyacak kamyonları verirler, Edirne olarak hayvanlara yem, saman yardımına da öncülük edebiliriz. Haydi, başkanlar bu millet sizi unutmaz. İlk bağışı 50 balya saman ve 1 ton yemle ben başlatıyorum gerisi hep beraber.