HABER MERKEZİ

Keşan Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya; 18 Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Bekler ve öğretim görevlileri ile Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal, Keşan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Personelleri Oya Saçar ve Güliz Uslun Esenler katıldı.

Toplantıda Keşan merkez ve mücavir alanları zemin tanımı, karotlu sondaj çalışması, jeofizik çalışma zemin parametreleri, yeraltı suyu ve riskli alanlar, yeraltı radar çalışması, jeofizik ve jeolojik tabanlı saha çalışmaları, harita oluşturulması maddeleri görüşüldü.  

18 Mart Üniversitesi heyeti ayrıca Keşan Belediyesi hizmet binasında donatı kontrolü ve her katta binasal ölçümleri de yaptı. Keşan’ın risk analizini yapmak üzere bilimsel düşüncelere başvurulduğunu ifade eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 1. Keşan Deprem Çalıştayı sonrasında başlayan süreci kesintisiz devam ettiğini belirterek depremin yıkıcı etkilerinin unutulmayacağını ve en iyi şekilde hazırlanmak için düşünce desteği alındığını söyledi.