Devletin kaynakları satılmaya devam ediyor

Tüm demokratları partimize davet ediyorum

ERDOĞAN DEMİR

2 AYDA AKARYAKITA % 70 ZAM YAPILDI

Gelen zamların ardından böyle bir açıklamayı yapmayı uygun gördüğünü belirten Balkanlı Demokrat Parti Keşan İlçe Başkanı olarak son günlerde yapılan ÖTV, KDV ve akaryakıta yapılan zamlardan sonra bir açıklama yapmayı  bir zaruret olarak görmekteyim. Yapılan milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından 2 ay geçmesine rağmen, akaryakıta yapılan zamlar % 70’i geçmiş durumdadır. Akaryakıta yapılan zamlardsn sonra bunun iğneden ipliğe herşeyi etkileyeceği belliydi. Bu bir kesim için normal olabilir, orta sınıf zaten yok olmuş durumda, alt kesim ise tümden bitmişl durumdadır. Bu zamlar daha başlangıç bunların devamı olacaktır.”  dedi.

DEVLETİN KAYNAKLARI SATILMAYA DEVAM EDİYOR

Balkanlı, devletin kaynaklarının satılğını ve hala satılnaya devam edildiğini belirterek “Sözde tasarruf genelgesi yayınlanıyor, fakat buna uyulmuyor, saltanat devam ediyor. Bizler de devletimizin yetkililerinden ve siyasilerden de tasarruf yapmalarını bekliyoruz. Yönetilemeyen bir devlet var olduğu gibi, olan da vatandaşımıza oluyor.”  şeklinde konuştu.

TÜM DEMOKRATLARI PARTİMİZE DAVET EDİYORUM

Demokrat Parti Keşan İlçe Başkanı olarak tüm Keşanlı vatandaşları partilerine katılmaya da davet eden Balkanlı, “Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi’nde daha önce görev almış eski demokratları, kendilerini demokrat hisseden gençlerimizi Demokrat Partisi çatısı altında toplanmaya, beraber siyaset yapmaya davet ediyorum.” dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ DEMOKRAT PARTİ

Balkanlı, ülkenin sorunlarını çözecek partinin partileri olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler demokratlar olarak ülke siyasetini yakından takip ediyoruz. Yapılacak ilk yerel seçimlerde doğruları söyleyenleri iktidara getirmenin gayreti  içindeyiz. Çünkü bu ülke bizim, çare var. Çözüm Kırat, çözüm Demokrat Parti ve yetişmiş kadrolardır. Demokrat Parti bu ülkenin çimentosudur. Biz 77 yıllık köklü bir partiyiz. Biz milletin sesiyiz, Demokrat Parti 1946 ruhunu yeniden canladıracak bir partidir. Demokrat Parti ile Türkiye değişecek, ülkemizin en temel ihtiyacı merkez de buluşmak, makülü yakalamak, farklılıklarımızı sağduyu ve hoşgörü ile yoğurarak birbirmizle kucaklaşmaktır.”