MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan: Bizim ana gayemiz, lider ülke Türkiye hedefine ulaşmak

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı yazılı açıklamada ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu.

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan: Bizim ana gayemiz, lider ülke Türkiye hedefine ulaşmak

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı yazılı açıklamada ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
12 Ocak 2022 Çarşamba 11:35
MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan:  Bizim ana gayemiz, lider ülke Türkiye hedefine ulaşmak

HABER MERKEZİ

Zakir Tercan, tütün emekli gruplarını içine alan bir düzenleme yapılacağı, emeklilerin en alt düzeydeki emekli maaşının daha yukarılarda olmak üzere kademeli bir şekilde ele alınacağı, memurlara enflasyonun üzerinde bir sosyal transfer gerçekleştirileceğinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklandığını belirterek, “Kamu çalışanları ve emeklilerinin mali ve sosyal haklarının toplu sözleşmeyle belirlendiğini buna göre, aylıkların 2022 yılının Ocak ayında yüzde 5, Temmuz ayında yüzde 7 oranında artırılacağını, ayrıca önceki 6 aylık enflasyona göre enflasyon farkı verilmesinin söz konusu. Kamu çalışanlarına ek zam ve refah payı verilmelisi, ayrıca 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmada da ek gösterge sisteminin tüm memurları kapsayarak dengesizliklerin giderilmesi gereklidir. Emeklilerin aylıkları enflasyonun üzerinde ve geçimlerini sağlayabileceği düzeyde artırılmalı, emekli aylıklarından kesilen katılma payları kaldırılmalıdır. Ayrıca, aynı şartları taşımakla birlikte farklı zamanlarda bağlanan emekli aylıkları arasında oluşan farklılıklar giderilmeli, dengeye getirilmedir. MHP olarak emekli aylıklarının iyileştirilmesi konusunda alınacak her kararın yanında, emeklilerimizi, dul ve yetimlerimizi sevindirecek her teklifin arkasındayız, destekçisiyiz” dedi.

ESNAFIN VE ÇİFTÇİNİN SGK PRİM YÜKÜNÜN MUTLAKA HAFİFLETİLEREK BAĞKUR PRİMLERİNDE İNDİRİM YAPILMALIDIR

Asgari ücret artışından dolayı başta Bağkur primleri ve genel sağlık sigortası primleri ile idari para cezaları olmak üzere asgari ücrete endeksli birçok yükümlülüğün önemli oranda artacağını ifade eden Tercan, “Esnafın ve çiftçinin SGK prim yükünün mutlaka hafifletilerek Bağkur primlerinde indirim yapılmalıdır. Vergi ve oda kaydı olup Bağkur kaydı olmayan esnafımıza ve çiftçimize, geçmiş hizmetleri borçlanabilme hakkı tanınmalıdır. Ayrıca, AVM ve büyük market zincirlerinin şube açmaları acilen kurallara bağlanmalıdır. Tarım desteklerinden kesilen 4 milyar liralık vergilerin iadesi ve tohum desteği ödemeleri de çiftçimizin hesaplarına hızla yatırılmalıdır. Çiftçimize mutlaka gübre temin edilmeli, gübre ve yem destekleri daha da artırılmalı, tarımsal sulamada kullanılan elektrik için mesken tarifesi uygulanmalıdır. Ayrıca çiftçimize haciz uygulamaları durdurulmalı, tarımsal kredi borçları uzun vadeli ve uygun şartlarda yapılandırılmalıdır”

TÜRK DEVLETİ HER GÜÇLÜĞÜN ÜSTESİNDEN GELMEYE MUKTEDİRDİR

Zakir Tercan, güvenlik korucuları, gaziler ve şehit ailelerinin çeşitli taleplerinin dikkate alınması ve yerine getirilmesi gerektiğini dile getirerek, “Döviz kurlarının yüksek oranda ve tepetaklak düştüğünü, döviz artışına dayalı fiyat artışlarının da geri alınmalıdır. Döviz kurlarında yaşanan oynaklıkların temelsiz olduğunu, dövizdeki tırmanışın ekonomik gerçeklerle bağdaşmadığını söylemiştik. Aziz milletimiz müsterih olsun, Türk devleti her güçlüğün üstesinden gelmeye muktedirdir. Türkiye, bir yandan pandemiyle ve pandemi kaynaklı sorunlarla, bir yandan terörle başarılı bir mücadele verirken, diğer yandan da maruz kaldığı bölgesel ve küresel dayatmaları, ekonomik ve siyasi baskıları Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sağladığı imkanlarla alınan etkili tedbirler sayesinde boşa çıkarmaktadır”

TÜRKİYE'Yİ KÜRESEL BİR GÜÇ HALİNE GETİRMEK, TARİHİN TEKERRÜRÜNÜ SAĞLAMAKTIR

“Cumhur İttifakı, Türkiye’yi kem gözlerden, kötü sözlerden, karanlık emellerden fedakarca koruyacak, milletimizle bir ve bütün halinde geleceği inşa edecektir” diye Tercan, “Bizim ana gayemiz, lider ülke Türkiye hedefine ulaşmak, Türk dünyasının, İslam âleminin ve bütün mazlum milletlerin yegâne ümidi olan Türkiye'yi küresel bir güç haline getirmek, tarihin tekerrürünü sağlamaktır. Kim ne derse desin, Türkiye, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle kutlu hedeflerine Allah’ın izniyle ve inayetiyle ulaşacaktır. Husumet ve ihanet cephesi bilmelidir ki istikbalimiz iş birlikçilere, ekonomimiz fırsatçılara, kurumlarımız teröristlere, siyasetimiz bölücülere asla teslim edilmeyecektir. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da devlet diz çökmeyecektir”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol