Erkan:

“Kredi ertelemesi tüm esnaf ve sanatkârımızı kapsarsa daha iyi olur”

Erkan:

“Kredi ertelemesi tüm esnaf ve sanatkârımızı kapsarsa daha iyi olur”

06 Mayıs 2016 Cuma 09:07
Erkan:
 Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Erkan, önceki gün yaptığı açıklamada, ülkenin her yerindeki esnafın terör nedeniyle etkilendiğini dile getirerek, esnaf ve sanatkârların Türkiye Halk Bankası’ndan kullandıkları düşük faizli kredi borçlarının 1 yıl erteleneceği yönündeki çalışmaları memnuniyetle takip ettiklerini ifade etti.

Hüseyin Erkan, son aylarda yaşanan terör olayları nedeniyle esnaf ve sanatkârların mağdur olduklarını kaydederek, “Kredi ertelemesi tüm esnaf ve sanatkârımızı kapsarsa daha da iyi olur” şeklinde konuştu.

Terör olaylarının yaşandığı bölgelerdeki esnaf ve sanatkârların bu durumdan büyük zarar gördüğünü ve dükkânlarını açamaz duruma geldiklerini belirten Erkan,  bu kapsamda hükümetin Halkbank’tan alınan düşük faizli kredilerin bir yıl ertelenmesi için yaptıkları çalışmaları memnuniyetle izlediklerini söyledi.

KISMİ BİR RAHATLATMA SAĞLAR

Erkan, “Terör diğer kentlerimizdeki esnaf ve sanatkârımızı da olumsuz etkiledi. Bu yüzden kredi ertelemesi tüm esnaf ve sanatkârımızı kapsarsa daha da iyi olur.” değerlendirmesinde bulunarak, son aylarda çok sayıda esnafın siftah yapamadan dükkânını kapattığını vurguladı. İşini sürdürebilmek için iş yeri kirası, elektrik, su, telefon gibi giderlerini ödeyebilme derdinde olan esnafın vadesi gelmiş kredilerini ödemekte zorlandığını belirten Erkan, konuya ilişkin hazırlanan kararnamenin kapsamı genişletilerek diğer esnaf ve sanatkârların kredilerinin de bir yıl ertelenmesinin kısmi bir rahatlatma sağlayacağını kaydetti.

Son Güncelleme: 06.05.2016 09:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol