Fuar

İpsala Pirinci, Keşan Satır Et ve Saros Körfezi Antalya’daki Ulusal Fuar’da tanıtıldı

Fuar

İpsala Pirinci, Keşan Satır Et ve Saros Körfezi Antalya’daki Ulusal Fuar’da tanıtıldı

24 Ekim 2014 Cuma 08:18
Fuar
 Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası’nın Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenerek bölge adına birlikte katıldığı Antalya 5. YÖREX Fuarı’nın açılışı önceki gün gerçekleştirildi.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, fuarda Trakya standını ziyaret etti. Bakan Yılmaz ve Hisarcıklıoğlu’na İpsala Pirinci armağan eden yetkililer bölgenin diğer büyüyen markaları ile ilgili destek sözü aldılar.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İllerinin birlikte temsil edildiği ve birçok yöresel ürün üretimi yapan firmanın katıldığı Trakya standı fuara gelen binlerce ziyaretçinin ilgi odağı oldu.

Bölgeyi, İpsala Pirinci, Keşan Satır Et ve Saros Körfezi olmak üzere üç başlıkta tanıtan Keşan ve İpsala oda borsaları, Satır Et satan ve pişiren üye firmalar ile pirinç üretimi yapan firmalar, fuarı ziyaret eden katılımcılara broşür ve diğer materyaller ile tanıttı.

Fuara gelerek bölge standına ilgili gösteren konukları bölgenin büyüyen bir diğer markası Saros Körfezi’ne de davet eden yetkililer, misafirlere İpsala Pirinci ve Keşan TSO Üyesi AKSAL Süt Ürünleri firmasının üretimi olan peynirleri ikram etti.

Türkiye'nin birçok ilinden oda, borsa ve kalkınma ajansları başta olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütleri, kamu kuruluşları ve özel firmalardan oluşan YÖREX bu yıl 113 stantta yurdun dört bir yanından 325 katılımcıyı ağırlıyor.

Bunlar arasında 110 oda ve borsa, 9 kalkınma ajansı, 51 farklı kurum ve 155 firma bulunuyor.

Sizin Oraların Nesi Meşhur?” sloganı ile memleket hasreti çekenleri bekleyen YÖREX Fuarı 22-26 Ekim tarihleri arasında sürecek.

 

Son Güncelleme: 28.10.2014 08:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol