Vural: “Kendi köyünün köprüsünü yapsın”

İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, dün yaptığı açıklamada Edirne İl Genel Meclisi’nin Enezli üyeleri Şenol Kılıç ve Erol Açık’a yüklendi. 

Vural: “Kendi köyünün köprüsünü yapsın”

İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, dün yaptığı açıklamada Edirne İl Genel Meclisi’nin Enezli üyeleri Şenol Kılıç ve Erol Açık’a yüklendi. 

24 Ocak 2018 Çarşamba 10:39
Vural: “Kendi köyünün köprüsünü yapsın”

AYŞİN SEÇİL GEZER

İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri Şenol Kılıç ve Erol Açık’ın köy ziyaretlerinde bulunmadığını ifade eden Vural, şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde 2018 yılı için Enez değerlendirmesi yapmıştık. Onun öncesi Şenol Kılıç’ın bir açıklaması olmuştu, Edirne Belediye Başkanı’nın sanki basın sözcüsüymüş gibi bir açıklama yapmıştı. Kanalizasyon ile ilgili bir açıklamaları olmuştu, ben kanalizasyonun ne zaman yapıldığını biliyorum zaten. Arıtma yapılacak. Bahsedilen yerlere doğal arıtma yapılacak. Çavuşköy’e doğal arıtma yapılacak. Ben kanalizasyon yapılacak demedim. Kanalizasyon sorunu çözüldü, sadece birkaç tane köyümüzde ufak problemler var. Çeribaşı muhtarımız yapılan hizmetten dolayı teşekkür etmiş onlara, öyle bir şey yok. Muhtarı aradım, kesinlikle böyle bir şey yok diyor. Kendi kendilerine reklam yapıyorlar. Madem bu arkadaşlarımız bu kadar çalışıyor, Enez’in köylerini gezsinler ve görsünler. Çandır Köyü’nden aradılar çamurdan geçemiyoruz diyorlar. Oraya neden gitmiyorlar? Özel İdareyi aradık, havalar iyi olduğunda Çandır Köyü için gereken iyileştirme yapılacak. Biz her zaman sahadayız. Enez’in 19 tane köyü var, devamlı muhtarlarımız ile istişare halindeyiz. Yapılması gereken ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Ama bu arkadaşların maalesef hiçbir köye gittikleri yok. Hizmet yaptıkları yok. Erol Açık bahsediyor ben çok çalışıyorum diye, kendi köyü olan Sultaniçe’nin köprüsü yok. Köprü eski köprü biz uğraşıyoruz köprü yapılması için. CHP diyor biz çoğunluktayız, çoğunluktaysanız yapın o zaman bizde destekleyelim. Sultaniçe’nin bundan 70 sene önce yapılan köprüsü var. Turizm bölgesi olduğu halde tek geçişli bir köprü var. Kendi köyünün köprüsünü yapsın. Yine söylüyorum bunların kesinlikle hizmet etme dertleri yok.” 

ÖZEL İDARE PROGRAMI HARİCİNDE ENEZ’E HİÇBİR ŞEY YAPILMADI

2017 yılının Enez Yılı ilan edildiği vurgusunu yapan Adnan Vural, İl Özel İdare bütçesi hariç herhangi bir çalışmanın yapılmadığını belirttiği açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Biz her zaman söylüyorum; çalışıyoruz. Enez İlçe Başkanımız ile birlikte yine köylerimizi gezmeye devam edeceğiz. Eksiklerimiz ne varsa tespit edip, ne yapmamız gerekiyorsa yapılacak. Bir köye 1 metre taş vermişler. Enez Kaymakamı’nı bu işlere alet etmesinler. 1 metre taş bir köye yapıyorsun sonra teşekkür et bana, öyle bir şey yok. Hizmet olması gereken bir iştir. 2017 yılını Enez yılı ilan ettin, Özel İdare bütçesi hariç ne yaptın? Özel İdare programı haricinde Enez’e hiçbir şey yapılmadı. Bu arkadaşlarımız şov peşinde, iş yapma dertleri de yok. Keşke hizmet etseler. Biz de istiyoruz birlikte hizmet etsek.” 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol