18 Mart Deniz Zaferi Enez’de de kutlandı

18 Mart Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle Enez ve Şehitler Köyü’nde program düzenlendi.

18 Mart Deniz Zaferi Enez’de de kutlandı

18 Mart Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle Enez ve Şehitler Köyü’nde program düzenlendi.

19 Mart 2018 Pazartesi 10:45
18 Mart Deniz Zaferi Enez’de de kutlandı

BÜLENT SAYLAM

İlk tören saat 11.00’de Cumhuriyet alanındaki Atatürk Anıtı’nda Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Uğur Adıgüzel sunuculuğunda çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Emre Düdük tarafından verilen komutla Saygı Duruşunda bulundu, ardından Büyükevren Aziz Yörük Ortaokulu Müzik Öğretmeni Güven Aslan yönetiminde İstiklal Marşı okundu.

Törene Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Garnizon Komutanı SG. Yzb. Onur Şen,

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, siyasi parti ilçe temsilcileri, daire amirleriyle öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Enez Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sema Dağ yaparken, Enez Lisesi öğrencilerden Melike Şule Kılıç, “Zafer Türküsü”; Sema Mete “Çanakkale Geçilmez”; Sedef Kader Demirbaş, “Çanakkale Şehitleri” adlı şiirlerini okudu. Çelenk sunma töreninden sonra Şehitler Köyüne gidildi.

ŞEHİTLER KÖYÜ ANMA

Şehitler Köyünde bulunan Şehitler Anıtı’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Uğur Adıgüzel sunuculuğunda başlandı. Günün anlam ve önemini belirten | | | | konuşmayı Jandarma Ast. Çvş. Berkay Yörem tarafından yapıldı. “Çanakkale” şiirini Jandarma Uzm. Çvş. Mustafa Korkmaz okuduktan sonra Şehitler Köyü’nden emekli öğretmen Kamil Serttaş da yaptığı araştırmayla Şehitler Köyü’nün nereden geldiğiyle ilgili bir konuşma yaptı. Tören Enez Müftüğünce okunan duadan sonra Köy Muhtarı Necmettin Karakaya’nın Muhtarlıkça hazırlanan ikrama davet etmesinden sonra tören sona erdi. Şehitlik defteri Kaymakam Elif Canan Tuncer Ersöz tarafından imzalandı.

Son Güncelleme: 01.06.2018 03:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol