Enez Tartışma Platformu sahaya indi

Faceook’ta oluşan Enez Tartışma Platformu isimli grup, sosyal medyadan sahaya indi.

Enez Tartışma Platformu sahaya indi

Faceook’ta oluşan Enez Tartışma Platformu isimli grup, sosyal medyadan sahaya indi.

Medya Keşan
Medya Keşan
05 Ağustos 2022 Cuma 10:08
Enez Tartışma Platformu sahaya indi

HABER MERKEZİ

İlk toplantılarını önceki gün Enez’deki restoranda yapan grup üyeleri özellikle, Enez Sahil sakinlerinin Enez’e siyasal, kültürel, sosyal yönden ne gibi katkılarının olabileceğini araştıracak.

Toplantı çağrısını yapan Ulaş Demiray, Enez Sahili’nde 7000 civarında konut bulunduğunu, bu hesaba göre yaklaşık 25-30 bin kişinin yazlık Enez nüfusuna eklendiğini, bu kitle içerisinde eğitimleri, kariyerleri ve deneyimleri ile çok önemli bir zenginliğin oluştuğunu belirterek, “Bu toplantıları halka halka genişleterek onlara erişmenin, onlardan yararlanmanın yollarını arıyoruz.  Enez ne yazık ki akılla, görgü ile birikimle yönetilmiyor. Sahilin bu zenginliğinden yararlanmamız gerekiyor. Niteliksel özelliklerinin yanı sıra sayısal güçleri ile de Sahil Sakinleri’nin Enez siyasetine yer almaları ve yön vermeleri gerekiyor” dedi.

Grup üyelerinin yaptıkları bu ilk toplantıda genel anlamda neler yapılabileceğinin yanı sıra Sahil kesiminin ayrı bir muhtarlık olarak Enez’e bağlanması konusundaki düşünceler değerlendirildi. Bu konuda, sonraki toplantılarda ve sosyal medyada olumlu/olumsuz yaklaşımların daha geniş olarak tartışılması ve olumlu görülürse bir imza kampanyası başlatılması üzerinde duruldu.

Toplantıda, her haneden en az bir kişinin ikametgahını Enez’e aldırmasının hem belediye gelirleri açısından hem de siyasi açıdan, sahil sakinlerinin ciddiye alınmasını sağlayacağı noktasında hemen hemen herkes fikir birliğine vardı.

Enez’de söz verildiği gibi doğal gaz kullanımı kısa zamanda gerçekleşecek olursa Enez Sahil konutlarının özellikle oksijen bolluğu nedeniyle, sağlık açısından da bir tercih nedeni olacağını ifade eden Demiray, “Enez Sahili’nde yaşayanlar sadece evlerinin yolu, sahilde şezlong, şemsiye adaletsizliği gibi lokal sorunlar yerine daha global konu ve sorunlar konusunda tepki ve gayret sergilemeli, öncelikle de ikametlerini Enez’e aldırarak, bu tür toplantılara katılarak, çevrelerindeki deneyimli, birikimli insanları bu platforma taşıyarak bu konudaki samimiyetlerini ve iyi niyetlerini göstermelidirler” diye konuştu.

Toplantıda ayrıca Enez Belediyesi’nin sahilde en az 2 ambulans satın alarak ya da sezon boyunca kiralayarak hizmet vermesi gerektiği hep birlikte dile getirildi. Toplantıların sezon sonuna kadar sıklıkla süreceği öğrenildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol