SARDOS, 3 gün boyunca Enez’de pedal çevirdi

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile hafta sonu tatilini birleştirerek Enez bölgesinde 3 günlük kamplı bisiklet turu gerçekleştirdi.

SARDOS, 3 gün boyunca Enez’de pedal çevirdi

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile hafta sonu tatilini birleştirerek Enez bölgesinde 3 günlük kamplı bisiklet turu gerçekleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
02 Kasım 2021 Salı 13:50
SARDOS, 3 gün boyunca Enez’de pedal çevirdi

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Perşembe günü öğleden sonra toplu taşıma aracı ile Enez’e giden SARDOS bisiklet ekibi mesire alanında kamp kurdu. Ertesi gün bisikletleri ile Enez’de yapılan Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılan ekip, kutlamalar sonunda yapılan geçit törenine de katılarak ayrı bir renk kattı. Tören sonunda rotaya girerek ilk gün turuna başlayan bisiklet ekibi, Hisar Dağı, Çataltepe, Gala Gölü bölgesinde 45 kilometre pedal çevirerek akşam üzeri kamp alanına döndü. Ekip, sonraki gün de Sultaniçe, Saros kıyısı, Karagöl güzergahında 35 kilometre pedal çevirdikten sonra kamp alanına dönüş yaptı. SARDOS bisiklet ekibi cumartesi akşamı da kamp ateşi çevresinde eğlenerek iki günün yorgunluğunu ve tatil avantajını en verimli şekilde değerlendir.
SARDOS Dernek yetkilileri, şu açıklamayı yaptılar: “Kuruluşumuz olan 2014 yılından bu yana ülkemiz açısından büyük önem taşıyan milli ve tarihi günlerimizin hep içinde olduk. Bu yıl da önceden yapılan etkinlik planımız doğrultusunda Bisiklet ekibimizle Enez ilçemizde yapılan Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılırken kalan Dernek üyelerimiz de Keşan Belediyemizin yaptığı Cumhuriyet yürüyüşü ile bu coşkuyu iki koldan doyasıya yaşadı. Gece ve gündüz çok kuvvetli poyrazın estiği iki gün zorlu ama bir o kadar da keyifli parkurlarda pedal çevirdik. Enez ilçemizin ekolojik ve tarih açısından en güzel yerlerinde pedal çevirmek katılımcı arkadaşlarımızı oldukça memnun etti. Son gün akşam da kamp alanımızda zorlu iki günün sonunda güzel bir kamp eğlencesi yaptık. Pazar öğleden sonra da yine toplu taşıma aracı ile Keşan'a dönüş yaparak bu uzun faaliyeti sorunsuz tamamladık Bu üç gün süresinde de yine her gün artarak devam eden bir çevre kirliliği ile karşılaştık. Doğanın en bakir yerlerine bile çöplerin, molozların ve diğer evsel atıkların atıldığını görmek son derece üzücüydü. Eğer ülke olarak bu önemli sorunun çözümü için en kısa zamanda seferber olmazsak inanın gelecekte çöp yığınlarının üzerinde yaşamaya mecbur kalacağız. Bu üç günlük muhteşem etkinliğe eşlik eden, destek olan ve yanımızda olan herkese yürekten teşekkür ederiz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol