MEHMET AYTAÇ

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, gündemdeki EYT düzenlemesiyle olarak yaptığı açıklamada AK Parti Hükümeti’ne seslenerek; “EYT yasa teklifini müjde olarak açıkladığınız gibi prime takılmadan düzenleyebilecek misiniz?” dedi. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için getirilen teklifin beklentilerden uzak ve daha önce verilen sözlerle çeliştiğini belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada 5000 gün şartının söz verilmesine rağmen yükseltilmesine tepki gösterdi.

Gaytancıoğlu şunları söyledi: “AKP Genel Başkanı ‘Seçimi kaybetsek de EYT yok.’ Demişti. Genel Başkanımızın istikrarlı olarak gündeme getirmesiyle 2,5 milyon hak sahibi umutla beklemeye başladı ama yine milyonların umutlarını yıkıyorsunuz. ‘Maç başladığında kurallar değişmez.’ demiştik, sizde kural falan yok. 5000 günle emekli olacaklarını bekleyen EYT'liler araba sattı, ev sattı, kredi çekti, borçlandı, askerlik ve doğum borçlanması yaptı. Şimdi, siz onlara ‘5000 gün yetmez, sen bir 975 gün daha bul.’ diyorsunuz. AKP yine bizi yanıltmadı ama umutla bekleyen milyonlar yine hüsrana uğradı. Sorum şu: EYT yasa teklifini müjde olarak açıkladığınız gibi prime takılmadan düzenleyebilecek misiniz?”