24 Kasım fidan dikim etkinliği

24 Kasım Öğretmenler Günü'nün anlam ve önemi çerçevesinde TEMA Vakfı Edirne il temsilciliği ile birlikte Trakya Üniversitesi Genç Tema Topluluğu, Trakya Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu öğrencilerinin katımıyla Yenikadın Köyü’nde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

24 Kasım fidan dikim etkinliği

24 Kasım Öğretmenler Günü'nün anlam ve önemi çerçevesinde TEMA Vakfı Edirne il temsilciliği ile birlikte Trakya Üniversitesi Genç Tema Topluluğu, Trakya Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu öğrencilerinin katımıyla Yenikadın Köyü’nde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
28 Kasım 2018 Çarşamba 09:20
24 Kasım fidan dikim etkinliği

HABER MERKEZİ

Gerçekleştirilen etkinlik ile ilgili görüşlerini dile getiren Genç Tema Topluluğu Başkanı Taha Yusuf Kara: “Öncelikle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Bizlere bir şeyleri öğretmekten asla usanmayan; çevresine, ülkesine, içinde yaşadığı dünyaya faydalı ve bilinçli birer dünya vatandaşı yaratmak ülküsüyle yetiştiren değerli öğretmenlerimiz için bu etkinliği planladık. Amacımız, lokal bazda bir farkındalık yaratmaktı. Üniversite topluluğu olarak kısıtlı sayıda bir kitle yerine daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışıp güzel ülkemizi daha mutlu bir geleceğe taşıyabilecek potansiyele sahip birey sayısını arttırmak önemli hedeflerimizden biriydi. Son olarak ilgi ve desteklerinden dolayı Edirne Orman İşletme Müdürlüğü’ne, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na ve Tema Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal’a teşekkür ediyorum."Türkiye Çöl Olmasın" sloganı ile yeşil bir dünya oluşturmak yolunda umut yeşertiyoruz.” dedi.

Doğa Sporları Topluluğu Başkanı Emre Şen konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:“Bir fidan dikmek, bir bireyi doğaya kazandırmak demektir. Doğaya kazandırdığımız her birey ise gerek çevreye gösterdiği özenle, gerek bu amaç için yaptığı çalışmalar ile toplumda bir örnek birey modeli oluşturmaktadır. Bu bağlamda biz öğrenci topluluklarına düşen en önemli görev, bireylere yapacağımız sunumlar ile sağlayacağımız teşvikler ve organizasyonlar ile maksimum sayıda kişiye ulaşarak farkındalık yaratmak. Günümüzde hızla tahribe uğrayan binlerce dönüm ormanlık alan var ve bu gibi durumların meydana gelmesindeki en önemli sebeplerden biri de farkındalık yaratamamaktır. Geleceği şekillendirecek olan öğrencilere tabiat sevgisi, koruma bilinci ve ağaçlandırma önemi aşılanmalı ve farkında bireyler yetiştirmeye öğrenci toplulukları olarak katkı sağlamalıyız.”

Son olarak 24 Kasım öğretmenler gününde T.Ü Genç TEMA öğrencileri ve T.Ü Doğa sporları Topluluğu öğrencileri ile ortak etkinlik düzenleyerek yapılan ağaçlandırma çalışmalarının erozyonla mücadeleye ve çölleşmeye karşı çok önemli katkısı olduğuna değinen TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı:“Doğanın ekolojik dengesinin korunması için, fidan dikimi çok önemlidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha yeşil bir dünyada yaşamalarına imkân sağlamak, onlara ağaç ve orman sevgisini aşılamak amacıyla bundan sonra da yeşili koruyup, daha yeşil bir Dünya için çalışmaya devam edeceğiz. Ağaçlandırma sahasının hazırlanmasından, fidan teminine kadar her türlü desteği sağlayan Edirne Orman İşletme Müdürlüğüne, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na ve Yenikadın köyü muhtarlığına çok teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin diktiği her bir fidanın, daha yeşil ve daha temiz bir dünyaya büyük katkılar sağlamasından umutluyuz ve bu topraklarda umut yeşertmeye devam edeceğiz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol