57 ve 27. Alay Keşan’dan alkışlarla uğurlandı

15 Mart 2018 Perşembe akşamı Keşan’a gelen Temsili 57. Alay yürüyüşçüleri geceyi Keşan’da geçirdikten sonra sabah saat 10.00’da Tekel Meydanı’ndan Gelibolu’ya hareket etti.

57 ve 27. Alay Keşan’dan alkışlarla uğurlandı

15 Mart 2018 Perşembe akşamı Keşan’a gelen Temsili 57. Alay yürüyüşçüleri geceyi Keşan’da geçirdikten sonra sabah saat 10.00’da Tekel Meydanı’ndan Gelibolu’ya hareket etti.

16 Mart 2018 Cuma 23:17
57 ve 27. Alay Keşan’dan alkışlarla uğurlandı

HABER MERKEZİ

Tekel Meydanı’ndaki törende konuşan Hikmet Selim Yılmaz , “Gelibolu 57. Alay Şehitliğimize devlet törenine gidiyoruz. Keşan’ımızda geceyi geçirdik. Bize bu rahatlığı ve huzuru sağlayan, cepheye giderken huzurla cepheye yollayan, bizi misafir eden Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Düşmana ilk kurşunu sıkan 27. Alayımızdı. Çanakkale Savaşlarının kaderini bu iki alay belirledi. Keşan’da bizleri yol boyunca alkışlayan, sokağa çıkıp bayrak sallayan, balkonlardan el sallayan Keşanlılara gerçekten çok çok teşekkür ediyoruz. Çok saygılar sunuyoruz. Bizlere destek veren tüm belediyelerimize ve kurumlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Keşan bizim için hep anlamıydı. Biz dünyanın ezberini bu mücadele ile bozduk. Onlar teknolojiyle, biz vatan sevdasıyla doluyduk. Vatan sevgimiz onların teknolojik ve sayısal üstünlüğüne galip geldi. Cumhuriyete giden yol Çanakkale’den geçti. Keşan tarihsel anlamda çok önemli bir yere sahip. Çanakkale Zaferi’nin perçinlediği yer Keşan’dır. Keşan Çelebi Köyümüz de sancaklara liyakat madalyalarının takıldığı yerdir. Mustafa Kemal’in Çanakkale Zaferi’ni kutsadığı yer Çelebi Köyü’dür. Bunun için bu alana dünyada eşi olmayan Türkiye’de ilk olacak olan liyakat anıtının yapılmasını istiyoruz Keşan’dan. Altyapı çalışmalarını biz oluşturduk. Üst yapısını da Keşan Belediyesi’nin oluşturmasını istiyoruz. Keşan’ın bize çok yardımcı oldu. Keşan tarihine ve bize çok güzel sahip çıkıyor. DOÇEK’e de çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Törende daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan da şunları söyledi: “Gelibolu Yolu’nda yolunuz açık olsun. Çelebi Köyü’yle ilgili taleplerinizi ilgili birim ve makamlarımıza ileteceğiz. Gereken çalışma neyse yapılacak. Bugün burada özgürce bağımsızca yaşayabiliyorsak, 57.Alayların, 27.Alayların 15.Hava Hava bölüklerinin dönmemek üzere cepheye gitmeleri sayesinde yaşıyoruz. Bu alaylarımızın Atalarımızı temsil eden arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Sağ olun var olun yolunuz açık olsun”

Konuşmaların ardından grup, Gelibolu’ya gitmek üzere Keşan’dan ayrıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol