AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Mercan:

‘Sahiller Belediyesi’ şeklini masaya yatırmamız gerek

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Mercan:

‘Sahiller Belediyesi’ şeklini masaya yatırmamız gerek

21 Temmuz 2015 Salı 08:45
394 Okunma
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Mercan:
 AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Mercan, dün yaptığı açıklamada bayram tatilinde sahillerde yaşanan yoğunluk ve bazı hizmetlerin aksamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Saros Körfezi’nde bulunan sahillere özellikle İstanbul’dan binlerce vatandaşın tatile geldiğini ifade eden Mercan, “Bölgenin güzelliği ve yollarımızın kalitesinin artması neticesinde bir pencere oldu. Bölgemiz için sevindirici bir hadise. Farkında olmamız gereken zenginliklerimizden bir tanesi turizm. Ancak hızlı gelişen ve gerekli altyapının tamamlanmaması nedeniyle tatil bir eziyete dönüşüyor. Bu defa da rekor bir kalabalık. Bölgenin hareketli olması gayet güzel. Ancak turizmin planlı ve koordinasyon içerisinde götürmemiz gerektiği bir kez daha gözler önüne serildi. ‘Sahiller Belediyesi’ şeklini masaya yatırmamız gerektiği fikri oluştu. Çünkü iyi niyetli gayretler olabilir ama yetmek mümkün değil. Aşırı bir nüfus var ve bu nüfusun geçiş dönemlerinde mi, bayramlarda mı olduğu iyi etüt edilmeli. Belediye olduğunda sağlıklı bir yerleşim olabilir mi? Bu konuları her kurum ile tartışmalıyız. Bu duruma geldik. Sahiller belediyesi olur mu? Olursa ne olur durumunu konuşmamız gerek. Bu durumu bayramda bir kez daha gördük.” dedi.

KEYİF ALMAYA GELENLER, KEYİF ALAMADAN GERİ DÖNÜYOR

Mustafa Mercan, tatildeki yoğunlukta bazı hizmetlerin aksadığına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bunu organize etmek için başka bir idare lazım. Bayramda fiyat kontrolü yapılamadı, çöpler toplanamadı, su sorunu yaşandı, zabıta yetmedi. ‘Bu bir ihtiyaç mı?’ sorusunu sormalıyız. Esnafa, çevreye, misafire ve şehirleşmeye sahip çıkacak bir anlayışın hayata geçmesinde fayda gördüm. Keyif almaya gelenler, keyif alamadan geri dönüyor. İyi niyetli gayretleri organize ederek hayata geçirebiliriz.”

Son Güncelleme: 24.07.2015 08:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol