AK Parti’li Kılınç’tan, İYİ Parti’li Demir’e cevap: “AK Parti tüm terör örgütleri ile arasına mesafe koyup, bellerini kıran bir iradedir”

AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir’in yaptığı açıklamaya cevap verdi.

AK Parti’li Kılınç’tan, İYİ Parti’li Demir’e cevap: “AK Parti tüm terör örgütleri ile arasına mesafe koyup, bellerini kıran bir iradedir”

AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir’in yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
12 Temmuz 2019 Cuma 10:07
AK Parti’li Kılınç’tan, İYİ Parti’li Demir’e cevap:  “AK Parti tüm terör örgütleri ile arasına mesafe koyup, bellerini kıran bir iradedir”

AYGÜL KONAR

Dün saat 13.45 sıralarında AK Parti İlçe Başkanlığında basın mensuplarıyla biraraya gelen Kılınç, AK Parti’nin tüm terör örgütleri ile arasına mesafe koyup, bellerini kıran bir iradede olduklarını belirtti.

“BUNU SİYASET UĞRUNA YAPTIĞIMIZI SÖYLEMEK AYMAZLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR”

Kılınç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’in Keşan yerel gazetelerinde bulunan açıklamasına cevaben; AK Parti tüm terör örgütleri ile arasına mesafe koyup, bellerini kıran bir iradedir. Bizler AK Parti ailesi olarak, Cumhurbaşkanımızda, partimizin en üst düzey yöneticileride, il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız da şehitlerimiz olduğunda canımız yanmakta bu konudaki duygularımızı ve hassasiyetimizi gerek basın yoluyla gerek sosyal medyada yüksek sesle söylememizden kimse rahatsız olmamalıdır. Bunu siyaset uğruna yaptığımızı söylemek aymazlıktan başka bir şey değildir. 3-5 günlük, günü birlik siyasetle ve popülizmle AK Parti’nin bugüne kadar ki terörle mücadelesini yan yana koymak acizliktir. Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP Vekili Fatma Kurtulan’ın mecliste yaptığı konuşma ibretliktir. Bu konuşma, aralarındaki işbirliği ve beraberliği ortaya koymuştur. Böyle bir durum varken İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Bey’in böyle bir açıklama yapması çok büyük bir talihsizliktir. İstanbul seçimlerindeki sevinçleri de, terörle arasına mesafe koymayan HDP ile aynı tonda olmasıda manidardır. Bununda kamuoyunun gözünden kaçmayacağını biliyoruz. Hitap ettikleri milliyetçi kesime sorsunlar bakalım, bu konuda ne düşünüyorlar, bu ortaklığı kabul ediyorlar mı? Ayrıca İstanbul seçimleri ve şehitlerimizi aynı cümle içinde kullanmaları da başka bir talihsizliktir. Şehitlerimiz bizim evlatlarımızdır, canımızdır. Kimler şehitlerimiz üzerinden siyaset yapıyor, kimler oy için kimlerle işbirliği yapıyor, İstanbul seçimleri bunun en iyi göstergesidir. HDP vekilinin dediği gibi kimin sayesinde orda olduğunuzu unutmayın. Takdir halkımızındır.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol