Aksal, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan tartışma programına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aksal, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan tartışma programına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
05 Haziran 2021 Cumartesi 10:21
Aksal, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

SONGÜL KONAR

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden’ın muhalefete destek vereceğiz açıklamasını hatırlatan Aksal,“Artık Türkiye’de askeri darbelerle iktidarı değiştiremeyeceklerini anladılar, değişik yollar deniyorlar. Şimdi de umutlarını mafyaya bağladılar.Her günTürkiye’yi daha kötü duruma düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Mit tırları olayında Türkiye’yi uluslararası arenada suçlu durma düşürmek ve bu konuda gerçek suçluları aklama içindeler. Gündeme erken seçim getirtiyorlar. Yarınseçime gidiyoruz desek yarın bir tane adayları olmadığını biliyoruz. Artık Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun derdindeler. Yarın ile ilgili bir planları yok. Türkiye’nin güçlenmesinden çok rahatsızlar. Biz 18yıllık AK Parti iktidarında sağlıktan savunmaya, eğitimden enerjiye kadar çok önemli adımlar attık. Artık eski Türkiye yok. Bu işten geri dönüşte yok. CHP yıllardır sandıkta seçim kazanmamış, darbelerden medet ummuş. O darbeler dönemide geçti. Bu millet darbelere geçit vermiyor. Fetödesteğiyle Türkiye’de bir istikrarsızlık yaratmaya çalışıyorlar” ifadelerine yer verdi.

“BU ONLARIN DUYMAK İSTEDİĞİ DEĞİL”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanını çocuk katili Netanyahu’ya benzettikten sonra Rize’ye gittiğini söyleyen Fatma Aksal, “Bir defa Sayın Cumhurbaşkanımıza böyle hakaret ettikten sonra Rize’ye gittiğinizde neyle karşılaşacağınızı beklemeniz gerekiyor. Benzeri olayları Hatay’da da yaşıyoruz. Meral Akşener Hatay’a gidiyor. Vatandaşa işlerin nasıl olduğunu soruyor ve vatandaş elhamdülillah diyor. Tabi bu onların duymak istediği değil. Nedense bu ülkenin kötüye gitmesinden, insanların memnun olmamasından memnun oluyorlar. Dünya’yı kasıp kavuran bir pandemi sürecinden geçiyoruz. Dünyanın birçok gelişmiş ülkesi vatandaşlarına ağrı kesici bile bulamazken biz herkesi tedavi ettik. Ama ekonominin çarklarını da döndürmemiz gerekiyor. Rakamlarda görünen %7 büyüme bu işi çok iyi götürdüğümüzü gösteriyor. Sıkıntılar muhakkak var. Belli bir kesim ciddi fedakârlık yaptı. En büyük fedakârlığı yapanlarda restoran, kafe gibi sektörler oldu” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol