Belediye, engellilere kahvaltı düzenledi

Dernek başkanları Özcan’a teşekkür ettiler

Belediye, engellilere kahvaltı düzenledi

Dernek başkanları Özcan’a teşekkür ettiler

14 Mayıs 2016 Cumartesi 00:13
Belediye, engellilere kahvaltı düzenledi
 Keşan Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında dün engelliler ve ailelerine kahvaltı düzenledi. Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen ve saat 10.00 sıralarında başlayan etkinliğe; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve eşi Şengül Özcan, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, Meclis üyeleri; Mitat Beyazoğlu, Feridun Tümer, Nurgül Yıldırım, Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Keşan Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan, Keşan Engellileri Koruma Derneği Başkanı Fatma Öz ve Keşan Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Emine Sönmez ile Keşan ve Uzunköprü rehabilitasyon merkezleri yetkilileri, 300’e yakın engelli vatandaş ile engelli öğrencileri ve aileleri de katıldılar.

Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Erdoğan Demir’in sunumunda yapılan programda, ilk olarak Keşan Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan, Türkmen İlkokulu öğrencilerinin topladığı mavi kapaklar nedeniyle okul yöneticilerine teşekkür plaketi verdi. Daha sonra mikrofona Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan geldi.

Özcan, şunları söyledi: “Keşan Belediyesi olarak her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Engelliler Kahvaltısı’nda bu yıl yine birlikteyiz. Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Umarım bundan sonraki yıllarda da etkinliğimiz kesintiye uğramadan devam eder. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Gülmek eğlenmek içimizden gelmiyor.  Temennimiz bu günlerin de bir an önce gitmesi yönündedir.  Engellisi engelsizi biz bu toplumun vatandaşlarıyız. Hepimiz eşit haklara sahibiz. Yeter ki eşit devlet vatandaşlığı haklarına sahip bir sistemi oturtalım. Hedefimizi ona göre geliştirelim, sağlıklı bir toplum olalım. Hepinize afiyet olsun. Gelecek yıl yine burada buluşmak dileğiyle.”

Özcan konuşmasının ardından, Dernek Başkanları Büyükkayhan, Öz ve Sönmez’e engellilere yaptıkları destek, katkı ve çalışmalar nedeniyle teşekkür plaketi takdim etti. Dernek başkanları da Özcan’a teşekkür ettiler. Etkinlik, müzik eşliğinde sürdü.


Son Güncelleme: 16.05.2016 01:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol