Bircan: “AKP’li kadın Milletvekilleri yüzünden Şafak Pavey’in kol protezi çıktı”

HABER MERKEZİ

Bircan: “AKP’li kadın Milletvekilleri yüzünden Şafak Pavey’in kol protezi çıktı”

HABER MERKEZİ

21 Ocak 2017 Cumartesi 13:07
Bircan: “AKP’li kadın Milletvekilleri yüzünden Şafak Pavey’in kol protezi çıktı”

 HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, tek adamlığı, diktatörlüğü getiren düzenlemeyi geçirmek için AK Parti’nin Meclis’te terör estirdiğini ifade ederek, “AKP ihanet teklifini bir an önce geçirmek için canımıza kast ediyor. Bir canım var onu da Cumhuriyet değerlerini savunmak için seve seve feda ederim.” dedi.

Bircan ihanet teklifinin ikinci tur oylamalarında AK Partili kadınların saldırdığı kadın Milletvekillerinin yaralandıklarını belirterek, “İstanbul Milletvekilimiz Şafak Pavey’e saldıran AKP’li kadın Milletvekilleri yüzünden Şafak Hanım’ın kol protezi çıktı. Bu şiddettir, bu faşizmdir.” diye konuştu.

FAŞİZMİN AYAK SESLERİ MECLİSE BU SEFER KADIN ELİYLE GELDİ

Mecliste yaşananları değerlendiren Bircan, “Faşizmin ayak sesleri Meclis’e bu sefer kadın eliyle geldi. Bugün Milletvekili olarak Mecliste bulunmalarını Cumhuriyetimize ve Mustafa Kemal Atatürk'e borçlu olduklarını unutan AKP'li kadın milletvekilleri diktatörlüğün kadınlar taburu gibi kadın milletvekillerimize saldırdı.” dedi.

“Görüşülen ihanet teklifi ile getirilecek olan tek adamlık yasası çıkmadan faşizmi Meclis’e getiren bu zihniyet, yasa çıktıktan sonra ülkemizdeki her alana bu faşizmini yayacağı için biz bu yasaya direniyoruz” diyen CHP’li Bircan, ne pahasına olursa olsun bu düzenlemenin yasalaşmasını engellemek için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

AKP ŞİDDETE BAŞVURMAKTAN GERİ KALMIYOR

Mağdur edebiyatı yaparak gelen AKP’nin mağdur etmeye devam ettiğinin altını çizen Bircan, “Tek adam diktatörlüğünü geçirmek için AKP şiddete başvurmaktan geri kalmıyor. Diktatörlük teklifini geçirmek için canımıza kast ediyor AKP’liler. Ama biz onlardan korkmuyoruz. Bir canım var onu da Cumhuriyet değerlerini savunmak için seve seve feda ederim.” dedi.

Son Güncelleme: 21.01.2017 13:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol