Çakmak, Lokantacı- Kahveci ve Otelciler Odası Esnafını bilgilendirdi

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, yaptığı açıklamada; 17 günlük kapanma kapsamında açıklamalarda bulunarak esnafı bilgilendirdi.

Çakmak, Lokantacı- Kahveci ve Otelciler Odası Esnafını bilgilendirdi

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, yaptığı açıklamada; 17 günlük kapanma kapsamında açıklamalarda bulunarak esnafı bilgilendirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
29 Nisan 2021 Perşembe 10:13
Çakmak, Lokantacı- Kahveci ve Otelciler Odası Esnafını bilgilendirdi

AYGÜL KONAR

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak kişi ve işletmelere de açıklık getiren Çakmak, vatandaş ve esnafın kurallara uymaları gerektiğini hatırlatarak, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın 26.04.2021 Pazartesi günü Saat 19.00'da yaptığı açıklamaya göre tüm ülkemiz genelinde tam kapanma sokağa çıkma kısıtlaması 29.04.2021 perşembe günü saat 19.00'da başlayıp 17 Mayıs 2021 pazartesi sabah 05.00'te sona erecektir. Tam kapalı sokağa çıkmasının yasak olduğu günlerde Keşan Lokantacı Kahveci Ve Otelciler Esnaf Odamız üyelerinden sadece yeme -içme yerleri hizmet verilebilecektir. Lokanta, restoran, Kafeterya, pastane, kebapçı, börekçiler sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir. Yeme-içme yerleri online yemek sipariş firmaları Ramazan Ayı sonuna denk gelen 13.05.2021 Perşembe gününe kadar 24.00 saat esasına göre paket servis yapabilecektir. Yeme-İçme yerleri ile online sipariş firmaları Ramazan ayının sona ermesi ile birlikte saat 01.00' e kadar paket servis yapabilecektir. Ekmek çıkaran fırınlar ve unlu mamuller ruhsatlı iş yerleri hizmete devam edeceklerdir. Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak şartıyla ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir. Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, manav, market, kasap, kuruyemiş ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar araç kullanmamak şartıyla ikametine en yakın işletmelerden ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Bakkal, market, manav, kuruyemiş, Kasap ve Tatlıcılar online sipariş firmaları evlere servis şeklinde satış yapabilecekledir.”        

KISITLAMADAN MUAF OLAN YERLER VE KİŞİLER:

  • Üretim ve imalat tesisleri, inşaat faaliyet ve çalışanları
  • Oteller ve konaklama yerleri ve burada çalışanlar
  • Sebze-Meyve ve su ürünleri, toptancı halleri ile burada çalışanlar
  • Ekmek üretimi yapan fırın ve unlu mamuller ruhsatlı iş yerleri ve çalışanları
  • SSK, Bağ- Kur, banka, elektrik, su, doğalgaz vb ödemelerini yapacak kişiler sokağa çıkma yasağından muaftırlar.
  • Banka ve Kamu Kurumlarında 10.00- 16.00 saatlerinden hizmet verebilecek.

Çakmak, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Halkımızın ve esnafımızın tam kapanma ile ilgili kurallara ve tedbirlere uymalarını bekliyor. Biran önce koronavirüs belasından inşallah kurtuluruz. Esnaf olarak rahat nefes alırız. Kurallara ne kadar sadık kalıp uyarsak yaz sezonuna daha rahat ve hazırlıklı gireriz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol