CHP İl Başkanlığından Erdoğan ve Davutoğlu hakkında suç duyurusu

Basın açıklaması yaptılar

CHP İl Başkanlığından Erdoğan ve Davutoğlu hakkında suç duyurusu

Basın açıklaması yaptılar

24 Mart 2016 Perşembe 00:11
CHP İl Başkanlığından Erdoğan ve Davutoğlu hakkında suç duyurusu
 CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanlığı, dün Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına ‘Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık’ tan Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile İl Yönetimi saat 14.00’te suç duyurusunda bulunduktan sonra Edirne Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. Suç duyurusunun içeriği hakkında bilgilerin bulunulduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır.

‘Çözüm Süreci’ adı altında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir.

Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir.

Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır.

Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri ‘Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık’ suçunu oluşturmaktadır. 

Bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında ‘Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık’ suçundan bugün suç duyurusunda bulunuyoruz.”

Son Güncelleme: 25.03.2016 00:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol