Cumhur İttifakı’nın Paşayiğit çıkarması Helvacıoğlu: “Biz sizi Keşan’ın en kıymetli mahallesi yapacağız”

Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle gezilerine Paşayiğit Mahallesinde devam etti.

Cumhur İttifakı’nın Paşayiğit çıkarması Helvacıoğlu: “Biz sizi Keşan’ın en kıymetli mahallesi yapacağız”

Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle gezilerine Paşayiğit Mahallesinde devam etti.

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Mart 2019 Cumartesi 09:44
Cumhur İttifakı’nın Paşayiğit çıkarması  Helvacıoğlu: “Biz sizi Keşan’ın en kıymetli mahallesi yapacağız”

SONGÜL KONAR

Cumhur İttifakı, 21 Mart 2019 Perşembe günü, akşam köy garajında oluşturulan konvoyla Paşayiğit Mahallesi’ne hareket etti. Konvoya yaklaşık 700 araç katıldı. Mitinge, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, AK Parti Kadın Kolu Başkanı Nuriye Altın, AK Parti Gençlik Kolu Başkanı Burak Akça, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman ile partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saat 20.30 sıralarında Paşayiğit Mahallesi’ne gelen Helvacıoğlu, meşale ve çiçeklerle karşılandı.

“HİZMET İÇİN BU YOLA ÇIKTIK”

İlk olarak konuşan Kılınç, “Paşayiğit Mahallesi artık tamam diyor. Paşayiğit Keşan’ın yeni mahallelerinden. Ancak hak ettiği değeri görmedi. Paşayiğit’e belediye hizmetlerini bekliyoruz. Hizmet için bu yola çıktık.” dedi.

“BELEDİYE ÇALIŞANLARINA KIYAMAM ZORLA MİTİNGE GETİRİYORLAR”

Daha sonra söz alan Mustafa Helvacıoğlu, “Paşayiğit bizim mahallemiz. Paşayiğit’e geçen hafta 10’larca arabayla gelmişler. Bizi bu akşam yollar almadı! Mitinglerimize gelen vatandaşlarımız bizden para alıyormuş. Bu benim vatandaşıma hakarettir. Bu söylenir mi? Var mı bizden para alan? Bizimkisi aşk hikâyesi, sevda! Mitinglerine bakıyoruz; belediye çalışanlarına kıyamam zorla mitinge getiriyorlar. Ancak bize laf ediyorlar. Mitinglerimizdeki herkes gönüllü. Gönül işi bu. Diyorlar ki; ‘Keşan’daki ilk mitingimizi Büyük Cami mahallesinde yapıyoruz.’ Saymasını unutmuşlar. Büyük Cami mahallesinde 3. mitingini yaptılar. İlk mitingini Paşayiğit mahallesinde, ikincisini İzzetiye mahallesinde yaptılar. Sizi yok sayıyorlar.  Size değer vermediler. Böyle bir sahne kurdular mı? Sizi oy için mahalle yaptılar. Biz sizi Keşan’ın en kıymetli mahallesi yapacağız. Belediye Başkanımız çıkmış Büyük Cami Mahallesi onlara çok uğurlu geliyormuş, orada ilk mitinglerini yapmışlar. İzzetiye ile Paşayiğit’i yok sayan bir belediyeyi siz nasıl sayacaksınız? Yollarınız bozuk, var mı pazaryeri? Sizi önemsemediler. ‘Allah’ım bizi bunlardan kurtar’ diyorsunuz.” şeklinde konuştu.

“SEN KEŞAN’IN SORUNLARINI ANLAT, NASIL ÇÖZECEĞİNİ ANLAT”

İşsizlikle ilgili projelerinin bulunduğunu söyleyen Helvacıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Millet İttifakının işçi bile çalıştırmayan adayımız buna inanamıyor. 5 bin gencimize ve bin kadınımıza iş imkânı sağlayacağız diyoruz, diğer aday arkadaşımız; ‘İş bulmak belediye başkanının işi değil diyor.’ Belediye Başkanınızın işi size burada iş bulmak. 5 bin kişiye nasıl iş verileceğini görecekler. Çoluğunu çocuğunu veya damadını işe sokmakla meşguller. Yine 4 kişi alıyor. Akrabalarının, eşinin dostunun işe alındığını teker teker söyleyeceğim. Biz Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı meydanlarda alkışlatıyoruz ama o bana ‘Hırsız’ dedi. Diyor ki; ‘Devletten gelecek yardımı yiyecekler.’ Aynaya bakın! 15 yıldır neler oluyor? İkram giderlerinin faturalarına bakın! 2018’de 2 milyon 500 bin TL yollar için harcamışlar, misafir ağırlama giderleri içinde 2 milyon 500 bin TL harcamışlar! Daha işe başlamadan çamur atılamaz! Keşan’da 15 yıldır yer altından çıkamamış başkanımız bize hırsız diyor. 30 senedir hep Mart ama hep çamur, hep çöp, hep çukur. Meclis Üyesiydiniz bir şey yapamadınız yine göreve talip oldunuz. Martın sonu Cumhur İttifakı! Göz boyamak için süsleme yapıyorlar. Keşan halkı bunları yutmaz! Sultan Ahmet’te turist mi kandırıyorsunuz? Büyük Cami’de 16 dakika konuştular 3 dakika proje anlattılar. Projelerde bizden alınmış. Atatürkçüyüm diyorlar, ben daha Atatürkçüyüm. Atatürkçü çalışarak olunur. Atatürk dünya liderimiz. Sen Keşan’ın sorunlarını anlat, nasıl çözeceğini anlat.”

“PAŞAYİĞİT’TE BAHSETTİĞİMİZ SORUNLAR SONA ERECEK”

Paşayiğit Mahallesi’nin öncelikli sorunlarını anketler yaparak tespit ettiklerini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Yol ve kaldırım, park ve yeşil alan, düğün salonu, ulaşım, eczane-ATM ve çevre kirliliği. Her türlü dert var. Gelin bizim başımızı derde sokun. Mimar çizecek, Helvacıoğlu yapacak! Paşayiğit Mahallesinin düğün salonu olacak. Ulaşım mağduriyeti sona erecek.  Siz Keşan’ın Mahallesi değil misiniz? Mahalle ise merkez gibi sizin de yaşamak hakkınız. Paşayiğit’te bahsettiğimiz sorunlar sona erecek. Çöp, çukur ve çamur konuşmayacağız. Paşayiğit Beğ Anıtı kaderine terk edilmeyecek. Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız için alt geçit şart. Buraya 60 fabrika geliyor. Çevreci Gıda OSB. Paşayiğit’in altın madalyası. Millet İttifakı yalan diyor, ‘Ben OSB’yi beceremem, iş bulmak benim işim değil’ diyor, benim işim eşimi-dostumu belediyeye işe sokmak diyor. ‘OSB iktidarın işi’ diyor. OSB bizim işimiz olacak. Her akşam bize çamur atıyor. ‘OSB yalan’ diyor,  bakın projelerinin arasında Ezine OSB projesi var. Mimarsın, bari kendin çiz, kopyala yapıştır. Hem yalan hem de projeleri arasında var. 10 yıl önce bize pazaryerine kapalı sundular. Şimdi ters mantar bir şeyler anlatıyor. Paşayiğit’te semt pazarı şart. Problemli olan yollarımızı da biliyoruz onları da yapacağız. Çözüm kurullarımız olacak. Beraber çalışacağız.”

Konuşmaların ardından miting sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol