DP İlçe Başkanı Gülver, Örnek’i eleştirdi “Batık belediyeye neden aday oldun?”

DP (Demokrat Parti) Keşan İlçe Başkanı Cemil Gülver, 31 Mayıs 2019 Cuma günü yerel basında yayınlanan CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)'li Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek’in açıklamalarını eleştirdi.

DP İlçe Başkanı Gülver, Örnek’i eleştirdi “Batık belediyeye neden aday oldun?”

DP (Demokrat Parti) Keşan İlçe Başkanı Cemil Gülver, 31 Mayıs 2019 Cuma günü yerel basında yayınlanan CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)'li Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek’in açıklamalarını eleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
03 Haziran 2019 Pazartesi 10:23
DP İlçe Başkanı Gülver, Örnek’i eleştirdi  “Batık belediyeye neden aday oldun?”

SELÇUK GEZER

Gülver, yaptığı yazılı basın açıklamasında Başkan Örnek’e şunları söyledi: “Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Örnek iki aylık başkan olduğu halde şimdiden sızlamaya başlamıştır. Eski Belediye başkanlarını kötülemekle işe başlamıştır. Oysa halk onu eski başkanlarla uğraşmak için seçmedi. Ondan yeni hizmetler beklemektedir. Ben Beyendik Belediyesinde iki dönem başkanlık yaptım. Ben de Belediye Başkanlığını CHP'li Belediye Başkanından aldığım zaman belediyenin bu günkü para ile 10 milyar TL borcu vardı. Bu borcun hepsini ödedim. Eski CHP'li belediye başkanını suçlamadım. Ayrıca programımda olan bütün hizmetleri gerçekleştirdim. Yaptığım hizmetleri şöyle sıralayabilirim. Ben göreve geldiğim zaman beldemizde ana yol dahil olmak üzere belde içindeki hiçbir cadde de asfalt yoktu. Beldemize sağlık ocağı, tarla sulama göletleri, içme suyu projelerini gerçekleştirdim. Belediye başkanımız Muhammet Örnek gazetelere verdiği beyanında sızlanmaktadır. Oysa Belediye ağlama duvarı değildir. Çare üretme makamıdır. Başkanın projelerini gerçekleştirme yeridir. Ben eski başkan olarak Muhammet'in bu tavrını çaresizlik olarak değerlendiriyorum. Sayın Muhammet başkan sen aday olduğun belediyenin ekonomik durumunu zamanın belediye başkanına gidip niye sormadın. Oysa sen propaganda konuşmalarında belediyeyi batırmışlar diyordun! Batık belediyeye neden aday oldun? Propagandanı yaparken bunu bildiğin halde ve bunu söylediğin için sen göreve gelince belediyeyi borç batağından kurtaracağını sanarak ve vadettiğin projelerini gerçekleştirebileceğin düşüncesi ile halk seni seçti. Propaganda yaparken vadettiğin projelerini gerçekleştir ki, halka kendini göster, verdiğin sözleri yerine getirdiğini ispatla.”

“İŞ YAPMAK İSTEYEN BELEDİYE BAŞKANI KAYNAK BULUYOR VE İCRAATLARINI GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Gülver, açıklamasına u cümlelerle devam etti: “Belediyede İş-Kur tarafından çalıştırılmak için verilen kadın işçileri kadınların gücünün yetmeyeceği işlerde çalıştırmak başarı değildir. Yeri geldiğinde parti olarak kadın hakları ve insan hakları savunuculuğu yapmaktasınız. Yaptığınız işler söylediklerinize uymamaktadır. Projelerini gerçekleştiremeyeceğini anladığın için borçlara sığınıyorsun. Diğer başkanlar zamanında da borçlar vardı. Hepsi borçlarını ödeyip, hizmetlerini yaptılar. Hiçbiri de bana borç bırakmışlar diye gazetelere beyanat vermedi. Üzerlerine düşen görevleri yapmışlardır. Hizmet yapılan bir yerde hazırda para kalmaz, yoksa sen hazır para mı kalmasını bekliyordun? Senin vaatlerinde çobanlara dinlenme yeri ve koyunlara yemleme tesisleri yapacağını söyledin. Çobanlar ve sürü sahipleri bu hizmetini ivedilikle beklemektedirler. Yine vaatlerin arasında güzel bir köpek barınak binası gerçekleştireceğini beyan etmiştin. Beldemiz sokakları uyuz köpeklerle dolu, halk köpeklerden rahatsız olmaktadır. Bu projeyi en kısa zamanda gerçekleştirmeni halk beklemektedir. Diğer büyük projelerini ise sızlanmalarına bakınca gerçekleştiremeyeceğin açıkça anlaşılmaktadır. Verdiği sözleri tutamayan belediye başkanından ne beklenir! İş yapmak isteyen belediye başkanı kaynak buluyor ve icraatlarını gerçekleştiriyor. Bu tamamen başkanın elindedir. Sızlanmayı bırak projelerini gerçekleştir. Belediyenin 50 yıl geri gittiğini söylemekte hiçbir iş yapamayacağını anlamaktayız. Oysa beldemiz halkı seni seçmekle beldemiz yirmi yıl geriye gitmiştir. Bizim söylediklerimizi icraatların ile gerçekleştirerek bizi hayal kırıklığına uğratmanızı bekliyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol