Edirne Belediyesi 10 Ocak’ta referanduma gidiyor

3 YIL ÇOK ZOR GEÇECEK

Edirne Belediyesi 10 Ocak’ta referanduma gidiyor

3 YIL ÇOK ZOR GEÇECEK

24 Aralık 2015 Perşembe 09:12
388 Okunma
Edirne Belediyesi 10 Ocak’ta referanduma gidiyor
 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne'nin gelecekteki 50 yıllık altyapı sorununu çözmek için 10 Ocak 2016 tarihinde referanduma gideceklerini söyledi. Altyapı sorununun çözülmesi için Edirnelilerin 3 yıl çile çekeceğini ifade eden Gürkan, “Halkımıza 3 yıl bu çileyi çekmeye var mısınız” diye soracaklarını söyledi. Başkan Recep Gürkan, Edirne Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında imzalanan toplu sözleşmede Edirne Belediyesi'nin 2016 yılında itibaren yeni bir yapılandırmaya gideceğini söyledi.

KENDİMİZİ GÜNÜN KOŞULLARINA UYARLAMAMIZ GEREKİYOR

Yapılandırmanın Edirne Belediyesi'nin günün şartlarına ve teknolojik gelişmeleri ayak uydurması amacıyla gerçekleştirileceğini ifade eden Gürkan, “2016'dan başlayarak belediyemizde de yeniden yapılanmaya, yenileşmeye, güncellemeye gideceğiz. Birçok birimde o birime mahsus yapılandırmamız olacak. Bu kimsenin işten çıkarılacağı, görev değişikli yapılacağı anlamına gelmiyor. Çalışma koşullarının iyileşmesine, görev tanımlarının revizyonla yenilenmesine, bir mantalite değişikliğine gideceğiz. Kendimizi günün koşullarına uyarlamamız gerekiyor. Edirne Belediyesi'ni hem araç gereç ve ekipman olarak, hem de eğitim olarak Edirnelilere daha iyi hizmet sunan bir belediye haline getireceğiz” diye konuştu.

3 YIL ÇOK ZOR GEÇECEK

2016 yılında itibaren Edirne'de altyapıda yaşanan sorunları da çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Gürkan, “Kanalizasyonuyla, yağmur suyuyla, atık su arıtmayla ve içme suyu şebekesiyle Edirne'nin alt yapısını komple yenileyeceğiz. Çok zor ve büyük bir işe giriyoruz. Edirnelilerin önümüzdeki 50 yıllık altyapı sorunun tamamen çözeceğiz. Edirne'de ne su patlağı, ne kanalizasyon taşması ne de yağmur suyu birikintisi olmayacak. Bunun için belki de Türkiye'de ilk defa denenen yöntemle 10 Ocak 2016'da 24 mahallede referandum yapacağız, halka soracağız Altyapıyı yenileyeceğiz. Tüm bu işlemleri parça parça mı yapalım, hepsini aynı anda mı yapalım diye. ‘3 yıl beraber çile çekmeye var mısınız’ diyeceğiz. Çünkü biz Belediye'de demokratik bir yönetim kurmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 24.12.2015 09:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol