Erdoğan Demir, Windsurf yarışmalarını değerlendirdi

Türkiye Yelken Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Erdoğan Demir, dün yaptığı açıklamada, Erikli’de gerçekleştirilen Windsurf yarışmaları hakkında konuştu.

Erdoğan Demir, Windsurf yarışmalarını değerlendirdi

Türkiye Yelken Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Erdoğan Demir, dün yaptığı açıklamada, Erikli’de gerçekleştirilen Windsurf yarışmaları hakkında konuştu.

29 Ağustos 2017 Salı 00:09
Erdoğan Demir, Windsurf yarışmalarını değerlendirdi

GİZEM GÖRÜR

Bu tarz yarışmaların Edirne temsilciliğinin federasyona önerisi ile yapıldığını kaydeden Demir, “Federasyon başkanlığına, il temsilciliğimiz tarafından yazı gönderilir. Daha sonra bu yazı federasyon tarafından onandıktan sonra Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne bildirilir. Yarışma ondan sonra gerçekleştirilebilir. Son yapılan Windsurf yarışmasının da yine il temsilciliğimiz tarafından federasyona onaya gönderilmiştir ve hakem talebinde bulunmamızla gerçekleştirilmiştir. Bundan sonra yapılacak her türlü etkinlikte il temsilciliğinin federasyona yazacağı yazıyla gerçekleşir. Herhangi bir kulüp başkanının doğrudan federasyona yazı yazması zaten mevcut sistem içerisinde mümkün değildir. Sayın Andaç Gedik arkadaşımızın tabii ki kulüp için yaptığı hizmetler çok önemli, iyi hizmetler gerçekleştiriyor. Ama basında çıkan açıklamasında bir eksiklik olduğu inancındayım. Burada, Yelken Federasyonu İl Temsilciliğinin atlandığını gözlemlemekteyiz. Bugüne kadar Keşan’da Windsurf ile ilgili yapılan Türkiye Şampiyonası, özel turnuvalar gibi bütün etkinlikler Edirne İl Temsilcisi olarak tarafımdan federasyona yazı yazılmasıyla ve İl Gençlik Spor Müdürlüğü’nden ve federasyondan gelen onay ile yapılmıştır. Bunu da burada sevgili arkadaşımıza hatırlatmakta fayda görüyorum. Bu açıklamasında İl Temsilciliğiyle ilgili herhangi bir açıklamasının bulunmaması ve bizlerin atlanmış olması açıkçası şahsen 9 yıldan beri bu görevi yapan şahsımı üzmüştür. Bu bir yanlıştır diyelim kamuoyunun bilgilenmesi açısından. Bütün organizasyonlar federasyon ve İl Temsilcilikleri aracılığıyla yapılır. Örneğin satranç turnuvası yapıldı; Satranç İl Temsilciliği’nin federasyona yazı yazmasıyla bu gerçekleşti. Bu bölgemizde gerçekleştiği için bunu örnek verdim. İl temsilcileri bu anlamda federasyonu temsil ederler.” dedi.

PROGRAMLAR EN GEÇ KASIM-ARALIK AYLARINDA FEDERASYONA BİLDİRİLMEKTEDİR

“Bundan sonra müsabaka yapılması için bir girişiminiz olacak mı?” şeklindeki soruya Erdoğan Demir, şöyle cevap verdi: “Öncelikle bu işin organizasyonunu yapacak kişilerle görüşmek gerekiyor. Mesela kulüp yapılmasını istiyorsa; Sayın Belediye Başkanımızın ve kulüp başkanlarının bizlere yapacakları ortak talep ile yılsonunda 2018 programları, Kasım-Aralık aylarında en geç federasyona bildirilmektedir. Böyle bir talepleri olması doğrultusunda biz bunu federasyonumuza yazacağız. Tabii ki bu belediye başkanımız ve kulübün isteği ile olacak; çünkü ben burada programa alınsın diye bir şey diyemem. Bu karşılıklı hem kulübün hem belediyenin istemesiyle olacaktır. Sadece ben bunu programa aldıracaksam arkasında bir destek bulmam ve organizasyona ev sahipliği yapacak kişinin olması gerekiyor. Eğer böyle bir talepleri olursa biz Kasım veya Aralık ayı gibi bize gelen yazı doğrultusunda federasyona bildireceğiz. Tabi bu yarışmayı alabilmek için de federasyonda İl Temsilcileri olarak gerekli diyalogları sağlayacağız. Ama önemli olan bu yarışmanın öncelikle resmi olarak bize yapılmasının istendiğinin belirtilmesi. Bu bir prosedür ama Andaç arkadaşımız bunu sanırım atladı. Sanki kulüp doğrudan bir talepte bulunacakmış gibi algılanmış basında. Bunu da buradan düzeltmek istiyorum.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol