Eren: “Belediyecilik hizmetleri Keşan’a yetmiyor”

Keşan Belediye Meclisi üyesi Süleyman Eren, yaptığı açıklamada Keşan’da yaşanan sorunlar konusunda belediyedeki gerekli personellerin kontrolleri dikkatli yapması gerektiğine dikkat çekti.

Eren: “Belediyecilik hizmetleri Keşan’a yetmiyor”

Keşan Belediye Meclisi üyesi Süleyman Eren, yaptığı açıklamada Keşan’da yaşanan sorunlar konusunda belediyedeki gerekli personellerin kontrolleri dikkatli yapması gerektiğine dikkat çekti.

03 Ağustos 2018 Cuma 01:17
Eren: “Belediyecilik hizmetleri Keşan’a yetmiyor”

AYŞİN SEÇİL GEZER

Eren şunları söyledi: “Keşan’da son yaşanan yağmur ve sel olaylarında sıkıntılar yaşandığını gördük. Keşan’da altyapı yönünden iyi çalışmalar yapıldı fakat yağmurlardan sonra bunların yeterli olmadığını görüyoruz. Keşan’da belediyecilik hizmetleri gördüğümüz kadarıyla Keşan’a yetmiyor. Doğal gaz çalışmaları yol bakımlarını ve yoldaki arızaları mutlaka etkilemiştir. Belediye bunların üstesinden gelmeye çalışıyor kanaatindeyim ama bunların yeterli olmadığını görüyoruz. Seçimlere giriyoruz, belediyenin daha hızlı çalışması lazım. İnsanlara daha güzel görüntü vermesi lazım. Gelecek belediye başkanları Keşan’da biraz makyaj yapar, Keşan’ı süsler, yolları düzeltir, kaldırımlardaki sıkıntıları giderir, usulsüz park yapılmasından doğan sıkıntıları önleyebilir. Gelecek yeni belediye başkanı ya da mevcut belediye başkanı için gelecekteki problemler daha sıkıntıya sokabilir. Sıkıntılar giderilirse Keşan halkı rahat bir nefes alır. Şu anda yapılan hizmet yeterli değil, yapılan hizmetler de görülmüyor. Halktan çok şikayet var. Görüntü iyi bir görüntü değil bu da Keşan Belediyesi’nin aleyhine olan bir gelişme, seçim arifesinde olumsuzluklara daha iyi bir çözüm getirmesi lazım.” 

BİRİMLERDE GÖREVLİ İNSANLARIN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMASI LAZIM

Gelen şikayetler neticesinde Belediye Başkanı’nın yıprandığını ifade eden Süleyman Eren, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Bütün sıkıntıyı çeken Belediye Başkanı, bütün olumsuzluklar ona yüklenir, vatandaşın şikayetleri Belediye Başkanı üzerinden yapılır. Bütün birimler, birim başkanları, birimlerde görevli insanların üzerine düşen görevi yapması lazım. Kendi Belediye Başkanı’na laf getirmemek için yaptığı yolu, yaptığı kaldırımları en iyi şekilde yerine getirmeli ama bu işler yapılırken de yetkililer, amirler bu işin kontrolünü de yapmalı yoksa şikayetler geliyor burada Belediye Başkanı yıpranıyor. Belediyede 5 tane Belediye Başkan Yardımcısı var. Birimlerin müdürleri ve amirleri var. Kontroller iyi yapılırsa belediye başkanı rahat nefes alır, kimse belediye başkanını yıpratmaz. Yağmur suyu projesi yapılırken bunların hesabı mutlaka yapılmıştır, bunlar teknik konular ve teknik personeller tarafından yapılmıştır diye düşünüyorum. Eğer bunu taşımıyorsa demek ki bir yerde bir hata var. Her yağmurda bizim binanın bodrum katını da su basıyor. Bir sürü problem oluyor. Bir çözüm mutlaka bulunur. Her olumsuzluğun bir çaresi vardır.” 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol