Gazetemiz sahibi Mustafa Bezbaş’tan yeni yıl mesajı: “Saros’umuz yok olma tehlikesi altındadır, birlikte hareket edelim”

Medya Keşan Gazetesi Sahibi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Bezbaş, yeni yıl ile ilgili bir mesaj yayımladı. 2020 yılının zorlu geçtiğini söyleyen Bezbaş, mesajında eğitimden, ekonomi ve çevre konularına değindi.

Gazetemiz sahibi Mustafa Bezbaş’tan yeni yıl mesajı: “Saros’umuz yok olma tehlikesi altındadır, birlikte hareket edelim”

Medya Keşan Gazetesi Sahibi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Bezbaş, yeni yıl ile ilgili bir mesaj yayımladı. 2020 yılının zorlu geçtiğini söyleyen Bezbaş, mesajında eğitimden, ekonomi ve çevre konularına değindi.

Medya Keşan
Medya Keşan
31 Aralık 2020 Perşembe 08:51
Gazetemiz sahibi Mustafa Bezbaş’tan yeni yıl mesajı:  “Saros’umuz yok olma tehlikesi altındadır, birlikte hareket edelim”

BÜLENT SAYLAM

SAROS’UMUZ YOK OLMA TEHLİKESİ ALTINDADIR

Bezbaş, Keşan ve bölge halkının yeni yılını en içten dilekleriyle kutlarken sözlerine şöyle başladı: “Değerli dostlar 2020 yılını uğurlarken 2021 yılına hoş geldin diyoruz. Yeni yılınızı kutlar, sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim. Ülkemizde inşallah 2021 yılında; adaletin olduğu, insanların ekmek kuyruklarında yaşamadığı, insanların liyakate göre iş bulduğu çevre katliamlarına uğranılmayan Saros’da da çevre katliamı yapılmadığı bir yıl olmasını diliyorum. Bildiğiniz gibi şu anda Saros Körfezi'nde istenmeyen bir dolum tesisi bulmakta bizim tertemiz kalmış, dünyaya örnek olabilecek temizlikte koruduğumuz doğasıyla yeşiliyle Saros’umuz yok olma tehlikesi altındadır. Sevgili dostlar ne kadar duyarlılık yapabilirsek; bizim hepimizin geleceği, çocuklarımızın tertemiz denizde yüzmesi,  yemyeşil bir doğayla birlikte yaşamasının garantisidir çevre. Çevre olmayınca her türlü hastalık, her türlü sıkıntı, her türlü olumsuzluk bizi bekliyor. Bakın bugünlerde pandemiyi yaşıyoruz. Pandemini en önemli nedeni nedir? Doğayı kontrolsüzce yok etmek. Doğayı kontrolsüzce yok ettiğimiz sürece virüs sorunuyla sürekli boğuşacağız sevgili dostlar. Hepimiz duyarlı olalım. Birlikte hareket edelim. Saros’umuz da Kaz Dağları'ndaki altın madenlerine de hep beraber karşı çıkalım. Sevgili dostlar, hepimiz ölümlüyüz. Her şeyin bir sonu olarak bu dünyada yaşayabileceğiniz en güzel şey, bizden sonraki kuşaklara da yeşili bırakmak doğayı bırakmak ve çevreyi bırakmak.” 

ÖĞRETMENİN ÖNEMİNİ, ÖĞRETMENİN DEĞERİNİ GÖRDÜLER

Pandemi döneminde eğitimin sorunlarıyla ilgili konuşan Bezbaş, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Çocuklarımızın eğitimiyle hepinizin yolu bugünlerde biliyorum çok yoruldunuz, çok üzüldünüz. Her gün çocuklarla evde anne babalar öğretmen oldular. Bizim yaşadığımız sıkıntıları bir nebze olsun anne babaların evlerinde gördüler. Bir noktada da öğretmenin önemini, öğretmenin değerini gördüler. Sevgili dostlar, sevgili veliler, sevgili öğrenciler, bu pandemi günlerinde hepimiz çok sıkıntılar yaşıyoruz. Çocuklarımız çok sıkıntılar yaşıyor. Bilgisayarın başında çok yoruldular, ders çalışmak istemiyorlar ama biz de onların geleceği için onların geleceğinin yarım kalmaması, onun geleceğinin eksik kalmaması için ders çalışmaları için onları sürekli baskı oluşturuyoruz. Onların baskılardan bulanıyorlar. Hepimizin çocukları bunaldığı gibi bizler de bunalıyoruz. Hepimize düşen görev, eğitimin güzellikleri, eğitimin rol model alınması, eğitimin gelecek kuşakları kurtarması, bunun için mücadelesine devam eden, bunun için mücadele eden evlatlarının geleceği için mücadele eden bütün arabaları saygı ve sevgiyle selamlıyorum, iyi ki varsınız. Yeni yılınız kutlu olsun, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyoruz var olun!”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol