Gürcan Kılınç İstanbul seçimlerini değerlendirdi “Demek ki, Türkiye’de demokrasi ve adalet var”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç yaptığı açıklamada; 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gürcan Kılınç İstanbul seçimlerini değerlendirdi “Demek ki, Türkiye’de demokrasi ve adalet var”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç yaptığı açıklamada; 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
01 Temmuz 2019 Pazartesi 09:55
Gürcan Kılınç İstanbul seçimlerini değerlendirdi  “Demek ki, Türkiye’de demokrasi ve adalet var”

SONGÜL KONAR

“SON SEÇİM, TEREDDÜTLERİ ORTADAN KALDIRMASI BAKIMINDAN KIYMETLİDİR”

Açıklamasına, “23 Haziran 2019 Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek, başlayan Kılınç, şunları söyledi: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyoruz. İstanbul halkının kararını saygıyla karşılıyoruz. Bilindiği üzere, 31 Mart seçimlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili olarak, hem birleştirme tutanaklarında hem de sandık kurullarında sonucu etkileyecek ölçüde sorunlar tespit edilmiştir. Bunun üzerine Yüksek Seçim Kurulu’nca, büyükşehir seçimlerinin yenilenmesine karar verildi. Bu seçimlerde gerek belediye meclisinde, gerek yapılan komisyon seçimlerinde ve başkan vekilliklerinde AK Parti görevlere gelmişti. Tabii ki, bu yaşanmış süreç hukuki bir süreçtir. Nasıl ki, 31 Mart’ta, Keşan Belediye Başkanlığı seçimlerinde kanuni hakkını Keşan’da, Edirne’de, Ankara’da itirazlar şeklinde kullandıysanız, AK Parti’de kanuni hakkını kullanmıştır.Bizim için asıl önemli olan milli iradenin en şaibesiz tecelli etmesidir. Son seçim, tereddütleri ortadan kaldırması bakımından kıymetlidir. Demek ki, Türkiye’de demokrasi ve adalet var.”

“İSTANBUL’DA İLÇELERDE VE BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİNDETARTIŞMASIZ BİR ZAFERE İMZA ATTIK”

Gürcan Kılınç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye genelindeki asıl olan 31 Mart seçimlerinin galibi ise, tartışmasız bir şekilde Cumhur İttifakıdır, AK Parti ve MHP’dir. Milletimiz, ülke genlinde bize il genel meclisinde %60, büyükşehir belediye başkanlıklarında %52, il belediye başkanlıklarında ise, %55 oranında destek vermiştir. İstanbul’da da, Cumhur İttifakı olarak, 39 ilçeden 25’ini, 312 belediye meclis üyeliğinin 180’ini alarak, tartışmasız bir zafere imza attık.”

“SİYASET ANLAYIŞIMIZDA MİLLETE KÜSMEK VE DARILMAK YOKTUR”

Kılınç sözlerini şöyle tamamladı: “Önümüzde, 5 yıllık kesintisiz icraat dönemi bulunuyor. Milletimizin sevgisine ve itimadına layık olmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, darılmak ve hele milleti suçlamak asla yoktur. AK Parti kurulduğu günden beri milli iradenin üstünlüğünü ortak hedeflerimiz için çalışmayı esas alan bir hareket olmuştur.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol