İpsala MYO’nun 2012-2013 Mezuniyet Töreni coşkuyla kutlandı

ÇANDIR: BAŞARIYA DOĞRU KOŞMAK GEREKECEK

İpsala MYO’nun 2012-2013 Mezuniyet Töreni coşkuyla kutlandı

ÇANDIR: BAŞARIYA DOĞRU KOŞMAK GEREKECEK

01 Haziran 2013 Cumartesi 10:38
İpsala MYO’nun 2012-2013 Mezuniyet Töreni coşkuyla kutlandı
 Kuruluşunun 10. yılını kutlayan İpsala MYO (Meslek Yüksekokulu)’nun “9. Mezuniyet Töreni” geçen perşembe günü yapıldı.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen, sunuculuğunu yüksekokul öğrencilerinden Elif Bilginer ve Abdullah Özdemirin yaptığı tören saat 17.30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Program, Öğretim Görevlisi Olgun Çetin yönetimindeki Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müzik Topluluğu’nun dinletisi ile devam etti.

Törenin ilk konuşmasını öğrenciler adına okul birincisi Dış Ticaret Programı Öğrencisi Sevcan Çandır yaptı.ÇANDIR: BAŞARIYA DOĞRU KOŞMAK GEREKECEK

Mezuniyetlerinde hem sevinçli hem hüzünlü olduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çandır, burada ortak bir sevinci paylaşmak için bir araya geldiklerini belirtti. Çandır şunları söyledi: Kendimi hem gururlu hem hüzünlü hem de sevinçli hissettiğim bir gün. Bu sebeple arkadaşlarım adına sizlere hitap etmekten onur duyduğumu belirtmek isterim. Öncelikle, zorlu bir yarıştan geçip üniversiteye girersiniz. Ardından belki de daha zor bir maratonu bir çırpıda koşarak uykusuz geceler eşliğinde sonlandırırsınız. Artık mezun olmuşsunuzdur. Ancak aslında bu bir son değil aksine, uzun bir hayat serüveninin başlangıcıdır. Çünkü esas mücadele mezuniyetten sonra başlayacaktır. Ve bu mücadelede yorulmadan, dinlenmeden, başarıya doğru durmadan koşmak gerekecektir. Zira Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ”Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.”

Çandır, konuşmasının son cümlesinde ise babasına seslendiği “Babacığım sen beni İpsala’ya bırakırken <Seninle gurur duymak istiyorum.> demiştin. Ben bunun için buradayım.” cümlesi, dinleyenlere duygulu anlar yaşattı.

ARDA: 1200 MESLEK ELEMANINI ÜLKEMİZE KAZANDIRDIK

İpsala Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayati Arda, İpsala Meslek Yüksekokulu’nun Türk eğitim hayatında 10. yılını doldurduğunu, aynı zamanda 9.ncu dönem mezunları vermenin sevinci içinde olduklarını belirterek konuşmasına başladı.

2003-2004 Akademik Yıl’da 59 öğrenci ile kurulan okulun, bugün öğrenci sayısının 850’lere ulaştığını, program sayısının 6’ya çıktığını ifade eden Arda,”Önümüzdeki yıl bu rakam 1000, daha sonraki yıl ise 1200 olacaktır.10 yılda 59 öğrenciden 1000 öğrenciye,1 kadrolu öğretim elemanından 14 kadrolu öğretim elemanına ulaştık.” dedi.

Konuşmasına iki müjdeli haberle devam Arda, Yüksekokulun Laboratuvar Teknolojisi ile Lojistik ve Mekatronik programlarının onaylandığını, 300 öğrencili kapasiteli öğrenci yurdunun inşaatının Kredi Yurtlar Kurumu tarafından proje aşamasına geldiğini ve inşaatın bu yıl yapılacağını açıkladı.

GÜRBÜZ, ÇANDIR’A BİLGİSAYAR HEDİYE ETTİ

Konuşmalardan sonra İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, okul birincisi Sevcan Çandır’a, belgesini ve bilgisayarını verirken kısa bir konuşma yaptı. Gürbüz, Bütün öğrencileri tebrik ediyorum. Sevcan’ın şahsında ömür boyu mutluluklar diliyorum. Sevcan bugün bir şeyi ispatlamıştır. Eğer Türk kızlarının önüne engeller çıkarılmazsa onlar başarıya açlar. Her türlü başarıyı da hak ediyorlar.” dedi.

KARAGÖZ 4 YILLIK YÜKSEKOKUL İSTEDİ

Okul ikincisine hediyesini veren İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, İMYO’ya dördüncü oğlu gibi baktığını ve bugün 10. yılı kutlamanın heyecanı içinde olduğunu söyledi.

İpsala’ya 4 yıllık Meslek Yüksekokulu yakışacağını ifade eden Karagöz, “Biz isteyeceğiz. İpsala’ya mutlaka Tarım Lisesi de açılmalıdır. İktidara ve muhalefete söylüyorum. İpsala Türkiye’nin aynasıdır” dedi.

KEPLER HAVADA UÇUŞTU

Belge töreninden sonra meslek andını okuyan öğrenciler keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadılar.

Tören pilav, ayran ikramı ile sona erdi.

Son Güncelleme: 01.06.2013 10:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol