Keşan Belediyesi’nde İletişim Eğitimi Semineri

Keşan Belediye Başkanlığı bünyesinde görev yapan birim amirlerine

Keşan Belediyesi’nde İletişim Eğitimi Semineri

Keşan Belediye Başkanlığı bünyesinde görev yapan birim amirlerine

16 Temmuz 2013 Salı 11:15
Keşan Belediyesi’nde İletişim Eğitimi Semineri
 Keşan Belediye Başkanlığı bünyesinde görev yapan birim amirlerine, dün Keşan Belediye Meclisi Salonu’nda iletişim eğitimi semineri verildi.

Saat 13.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 2 saat süren eğitim semineri, Meltem Eser Danışmanlık Sahibi Meltem Eser tarafından verildi.

İletişim ve iletişim çatışmaları üzerine bir eğitim semineri düzenlediklerine vurgu yapan Meltem Eser, “İletişim çatışmaları iş kaybına ve zaman kaybına neden oluyor. Ayrıca yanlış da anlaşılabiliyoruz. Eğer bunların önüne geçersek hem zaman hem de iş tasarrufu sağlamış oluruz. Herkes dünyayı kendi etrafında dönüyor zannediyor. Bu nedenle herhangi bir işin olmayışının sebebini kendi anladığı gibi yorumluyor. Kamuda bazı kural ve kaideler vardır ancak bunları toplumun ve karşımızdakinin anlayacağı şekilde basite indirgeyerek anlatmamız gerekli. Eğer bunu yaparsak iletişim çatışmalarının da önüne geçmiş oluruz. Mevlana <Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır> demiştir. Bu nedenle karşımızdakilerle empati kurmalıyız. Biraz kendimize ayna tutmalı ve özeleştirilerde bulunmalıyız.” dedi.

Meltem Eser, iletişim eğitimi seminerlerinin Keşan Belediyesi bünyesinde çalışan diğer personele de periyodik programlar halinde verileceğini söyledi. 

 

Son Güncelleme: 16.07.2013 11:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol