Keşan'da, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmesi protesto edildi

Keşan'da 7 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan 'Keşan İnanca Saygı Platformu', ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

Keşan'da, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmesi protesto edildi

Keşan'da 7 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan 'Keşan İnanca Saygı Platformu', ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

08 Aralık 2017 Cuma 19:11
Keşan'da, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etmesi protesto edildi

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan'da, Önder İmam-Hatipliler Derneği, Eğitim Bir-Sen Keşan Temsilciliği, Diyanet-Sen Keşan Temsilciliği, Anadolu Gençlik Derneği Keşan Temsilciliği, İlim Yayma Cemiyeti Keşan Şubesi, Fikr-i Asım Keşan Şubesi ile Sağlık Sen Keşan Temsilciliği tarafından oluşturulan Keşan İnanca Saygı Platformu tarafından Cuma namazı sonrası İki Minareli Çarşı Camii önünde ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etmek için basın açıklaması düzenlendi. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile 'Kudüs Müslüman'ın onurudur', Kudüs Müslüman'ların başkentidir', Kudüs özgür değilse dünya tutsaktır' ve 'Bugün kalbimiz Kudüs' atıyor yazılı pankart ile dövizler taşıyan yaklaşık 200 kişi, ABD'nin Kudüs kararını protesto etti.

Basın açıklamasını okuyan Anadolu Gençlik Derneği Keşan Temsilcisi Mustafa Kabakçılı, "Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in kanlı ortaklığı ve işgal planları devam ediyor. Siyonizm’in yeni kuklası Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliği'ni Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor. Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir. Aynı ABD’nin Siyonist İşgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. Elindeki kirli propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin gerçekte kendisi tüm dünyadaki terör olaylarının müsebbibidir. Bir yerde masum sivillerin hedef alındığı saldırılar varsa, tetiği çeken hangi örgüt olursa olsun, arkasındaki azmettiriciler ABD ve İsrail’dir." dedi.

ABD'NİN İPİ İLE KUYUYA İNİLMEZ, İSRAİL ANCAK GÜÇTEN ANLAR

ABD’nin ipi ile kuyuya inilmeyeceğini ve Siyonist İsrail'in ancak güçten anladığını ifade eden Kabakçılı, "İslam coğrafyasında kim kendi halkına rağmen ABD ve İsrail ile iş tutmuşsa sonu hüsran olmuştur. ABD ve İsrail,  İslam Ülkelerinin yöneticilerinden kendilerine dost edinmezler, sadece kullanırlar ve vakti gelince de çöpe atarlar. Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan askeri görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı görmek istemiyoruz. Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır."

TÜM İSLAM ÜLKELERİ İLİŞKİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ

Mustafa Kabakçılı, tüm İslam ülkelerinin ABD ve İsrail’le bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükümetlerin izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacağını dile getirerek, "Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir. Böyle hadsiz ve hukuksuz bir sürece kimse reel politik söylemiyle izahat getiremeyecektir. Her Müslüman’ın Kudüs’e olan bağlılığının ve sadakatinin, hükümetlerin ABD ve İsrail’le olan ilişkilerinden daha kuvvetli olduğunu herkes görecektir. Siyonizm’in kuklası Trump ve politika yapıcıları bu küstahlıktan ve hadsizlikten mutlaka vazgeçmelidirler. Aksi takdirde en az çelik kadar sağlam ve sert bir öfkenin hedefi olacaklardır. Şimdi biz İslam Ülkelerinden, İslam ülkelerinin hükümetlerinden, içi boş kınamalar ya da lanet okumalar değil, sahici yaptırımlar bekliyoruz. Kudüs’ü başkent olarak tanıyacağını ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını beyan eden Amerika’dır. O zaman yaptırımların da öfke selinin de ilk muhatabı Amerika olmalıdır."

AMERİKA'YA MECBUR YA DA MAHKUM DEĞİLİZ

Türkiye'nin, Amerika’ya mecbur ya da mahkum olmadığını kaydeden Kabakçılı, "Yapmamız gereken tüm İslam ülkeleri ve tüm mazlum halklar olarak birlikte hareket etmektir. Yapmamız gereken İslam Birliği bir an evvel kurmaktır. Yapmamız gereken D-8’i aslına ve amacına uygun olarak canlandırmaktır. Yapmamız gereken Avrupa Birliği kapısında beklemekten vazgeçmektir. Yapmamız gereken bölge başkentleriyle ve bölgenin Müslüman halklarıyla kucaklaşmaktır. Yapmamız gereken bu coğrafyanın Müslüman ya da gayrimüslim tüm unsurlarıyla adil bir birliktelik kurmaktır. Kimse kendi teslimiyetine bahaneler bulmasın, bundan sonra bulamaz da. Kudüs’e sahip çıkmayana sahip çıkılmayacaktır. Kudüs’ü Siyonist İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Kudüs için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Siyonist İsrail, Tel Aviv’de Siyonist İsrail, Tel Aviv’de dahil işgal ettiği her karış topraktan sökülüp atılacaktır. Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır, bir Amerika mutlaka evine geri dönecektir. İki, İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Bunlar hamaset değildir. Biz Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz. Roma ve Bizans’ın akıbeti ne olduysa Amerika ve İsrail’in akıbeti de o olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır."

Grup, basın açıklamasının ardında tekbirler getirerek ve sloganlar atarak dağıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol