Keşan'da maskeli ve sosyal mesafeli 'İtfaiye Haftası' kutlaması

Keşan'da İtfaiye Haftası nedeniyle maskeli ve sosyal mesafeli kutlama programı düzenlendi.

Keşan'da maskeli ve sosyal mesafeli 'İtfaiye Haftası' kutlaması

Keşan'da İtfaiye Haftası nedeniyle maskeli ve sosyal mesafeli kutlama programı düzenlendi.

Medya Keşan
Medya Keşan
30 Eylül 2020 Çarşamba 09:58
Keşan'da maskeli ve sosyal mesafeli 'İtfaiye Haftası' kutlaması

AYGÜL KONAR

İtfaiye Teşkilatı’nın 306’ncı kuruluş yıldönümü ve İtfaiye Haftası kapsamında Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından dün, saat 12.00'de, Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Maskeli ve sosyal mesafeli törene, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, birim amirleri ve itfaiyeciler katıldı. Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

“İTFAİYECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR”

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürü Savaş Yiğit, itfaiyecilerin 'ateş kahramanları' olduğunu belirterek, konuşmasında şunlara yer verdi:“Bizler mütevazi olmayacak şekilde ateş kahramanlarıyız. Büyük fedakarlık ve özverisiyle tanımlanan köklü itfaiye teşkilatımızın 306’ncı kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Dergah-ı Ali Tulumbacı Ocağı adıyla 1720 yılında kurulan itfaiye teşkilatı, yıllarca görevini başarıyla sürdürmüştür. İtfaiye teşkilatımız gururlu geçmişiyle 7 gün, 24 saat durmaksızın görevinin başında, vatandaşlarımız için canla, başla çalışmaktadır. Alacağımız küçük tedbirler ve dikkatli davranışlar can ve mal kaybımızı azaltacak, değerli ormanlarımızı, evlerimizi, malımızı ve doğal güzelliklerimizi koruyacaktır. Keşan Belediyesi İtfaiyesi olarak 24 saat esasına göre görev yapmaktayız. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini en üst düzeyde sağlayabilmek için sayın başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’nun bizlere verdiği güç, destek ve talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İtfaiyecilik kutsal bir meslektir. Mesai arkadaşlarım sürekli ateşle iç içe olduklarından ateş kahramanları olarak adlandırılıyoruz. Bu zor mesleği yıllardır başarıyla icra eden fedakar ve cesaretli tüm mesai arkadaşlarıma canı gönülden teşekkürlerimi sunuyor, İtfaiyecilik Haftası’nı tebrik ediyorum.”

BİR CANI KURTARMAYA VESİLE OLABİLİRSEK, BİZDEN BAHTİYARI YOKTUR

Belediye Başkanı Helvacıoğlu da, itfaiyenin sadece yangınlarda değil, sel ve deprem gibi doğal afetlerde de kutsal bir vazife yaptığını ifade ederek, “Biz biliyoruz ki, itfaiyecilik son derece meşakkatli, sabır, donanım ve eğitim isteyen en zor mesleklerdendir. Halkımızın can ve mal güvenliği için canla, başla çalışan itfaiyemiz dönemimizde araç, ekipman, personel ve donanım anlamında da modern yapıya kavuşturulmuştur. Biz biliyoruz ki, eğer bir canı kurtarmaya vesile olabilirsek, bir malın zarar görmemesine vesile olabilirsek bizden bahtiyarı yoktur. Bunun vesilesiyle alevlerin içerisinde bir can varsa onu kucaklayan gözü kara itfaiyeci kardeşlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekilmesi ve hafta nedeniyle hazırlanan kupa bardakların çocuklara dağıtılmasıyla son buldu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol