Keşan Pazaryeri Projesi İnşaatı, hızla devam ediyor

2015 Mayıs ayında bitirilmesi hedefleniyor

Keşan Pazaryeri Projesi İnşaatı, hızla devam ediyor

2015 Mayıs ayında bitirilmesi hedefleniyor

06 Kasım 2014 Perşembe 08:17
Keşan Pazaryeri Projesi İnşaatı, hızla devam ediyor
 Keşan Belediyesi’nin Trakya'da İller Bankası'ndan alınan en büyük kredi miktarına sahip, bölgenin yüz akı projesi olan Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksi'nin inşaatı hızla devam ediyor.

11.250 m2’lik pazaryeri alanı, 25585 m2’lik kapalı otopark alanı, 840 tezgâhlık pazaryeri, 740 araçlık otopark, 296 adet dükkan ve ofis, 560 kişilik çok amaçlı salon, kafeterya ve çay ocakları ve yeni belediye hizmet binasına sahip, toplam 50 bin 935 m2'lik inşaat alanlı Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi binasında, belediye hizmet binası ve kültür merkezi inşaatlarının kabası tamamlandı. Belediye binasının camlarının da takıldığı ayrıca Rasim Ergene Caddesi tarafındaki dükkânların zemin betonlarının da atıldığı belirtildi.

23 milyon 680 bin liraya ihalesini MAKTAŞ A.Ş. ve Alkan İnşaat’ın kazandığı inşaatın çalışmaları Şubat 2013 tarihinde başlamıştı. Kompleksin 2015 yılının Mayıs ayında bitirilmesi hedefleniyor.         

Trakya’nın en büyük projesi olan Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, “Bu proje sayesinde eminim ki, hiç bilemeyeceğimiz, hiç göremeyeceğimiz ocaklar, haneler, kişiler kazanç sağlayacak. Keşan Belediyesi olarak Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi, çok önemsediğimiz bir iş. Belediyemiz ve ekibimiz adına, bunu da yapmak bize kısmet oluyor. O yüzden de heyecanımız daha fazla. Bu proje Keşan Belediyesi tarihine altın harflerle geçecek türde bir proje. Trakya'da  belediye eli ile yapılan en büyük proje bizim projemiz. Bu projede çok yumuşak bir geçiş yaptık. Mevcut yerde haftanın 6 günü açık olan esnafımızın hiçbirini mağdur etmeden onlara iki ayrı yerde yeni yerler hazırladık. Pazarda tezgah açan cumartesi esnafına yine aynı bölgeye çok yakın yerde yeni yerler gösterdik. Bu uygulamamızdan hem vatandaşımız hem de tezgâh açan esnafımız çok memnunlar. Bu arada hem esnafımızın hem de halkımızın talepleri doğrultusunda şehrin iki ayrı noktasında semt pazarlarını hayata geçirdik.” dedi.

            

Son Güncelleme: 07.11.2014 08:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol