Keşan TSO, Sertifikalı Amatör Denizcilik Kursunun 3.’sünü açacak

Son gün 31 Mayıs

Keşan TSO, Sertifikalı Amatör Denizcilik Kursunun 3.’sünü açacak

Son gün 31 Mayıs

11 Mayıs 2016 Çarşamba 09:08
Keşan TSO, Sertifikalı Amatör Denizcilik Kursunun 3.’sünü açacak
 Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) tarafından 3.sü açılacak olan amatör denizcilik kursu için başvuru kayıtları alınmaya başlandı.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen kurslara yoğun katılımın olmasının ardından, gelen talepler üzerine amatör denizcilik kursunun bu yıl 3.sünü başlatacak olan Keşan TSO, 24 metreye kadar olan tekneleri sevk ve idare etme imkânı sağlayan kurs ile ilgili sınırlı sayıdaki kontenjan için başvuru kayıtlarını almaya başladı.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İşçimen, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kurs katılımcı sayısını 20 kişi ile sınırlandırdıklarını ifade ederek, amatör denizci belgesi almak isteyenlerin gerekli evrakları hazırlayarak Keşan TSO’ya başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi.

İşçimen, kurs ile ilgili yaptığı açıklamaya şöyle devam etti: “Odamız, amatör denizcilere destek vermeye devam ediyor. Boyu 24 metreye kadar teknesi olan ve belgesi olmadığı için denize açılamayan amatör denizcilere yönelik Amatör Denizcilik Belgesi Sınavına Hazırlık Kursumuzun 3.sünü açmış bulunuyoruz. Bu belgeye sahip olmak isteyenler gerekli evrakları 31 Mayıs Salı günü mesai saati bitimine kadar (17.30) tamamlayarak, odamız Basın Yayın Birimi Sorumlusu Gökhan Gürer ile 714 11 37 ya da 0542 722 39 49 numaralı telefondan iletişime geçebilirler.”

Kursun Haziran ayı içerisinde Keşan TSO dersliklerinde yapılacağını da sözlerine ekleyen Mustafa İşçimen, “Kurslarımız akşam 17.00 ile 21.00 saatleri arasında olacak. Kursumuzun eğitmenliğini Tekirdağ Yelken Kulübü’nden Berk Uzel yapacak. 4 günlük eğitimin ardından kursiyerlerimiz ile birlikte Çanakkale’de sınava gireceğiz. Bundan önce gerçekleştirdiğimiz kurslarımızı tamamlayan kursiyerlerimizin %99’u sınavlarını başarı ile tamamlayarak belgelerine kavuştular.”

Amatör Denizcilik Kursuna katılmak isteyenlerden istenecek belge ve evraklar ise şöyle:

“2 adet kimlik fotokopisi, 4 adet vesikalık fotoğraf, sağlık raporu (Göz-Renk ve gece körlüğü yoktur ve KBB uzmanı imza ve kaşesi, başhekim onayı ve Amatör Denizci Belgesi alabilir kararı), sabıka kaydı, son biten okulun diploma fotokopisi, kurs ve sınav kayıt ücretinin olan 850 TL’nin yatırılması.”

 

Son Güncelleme: 11.05.2016 09:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol