Keşan TSO üyelerine yeni bi hizmet

Türk işadamlarıyla Azerbaycan’da iş görüşmesi fırsatı

Keşan TSO üyelerine yeni bi hizmet

Türk işadamlarıyla Azerbaycan’da iş görüşmesi fırsatı

24 Ekim 2013 Perşembe 08:48
Keşan TSO üyelerine yeni bi hizmet
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda 2-5 Kasım 2013 tarihlerinde Azerbaycan’ın Gence Şehri’ne yönelik İşadamları Heyeti Programı düzenleneceği bildirildi.

Keşan TSO Hukuk Danışmanı ve DEİK Temsilcisi Av. Aylin Arıkan, Azerbaycan’ın Gence Şehri’ne yapılacak olan ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, Keşan TSO üyelerinin, Gence Şehri’ne yapılacak ziyarette her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili iş görüşmeleri fırsatı bulacaklarını söyledi.

Gence’nin, nüfusuna göre Azerbaycan Cumhuriyetinin ikinci, sanayi ürünleri üretimine göre de Bakü ve Sumgayıt şehirlerinden sonra üçüncü sırada olduğunu ifade eden Arıkan organizasyonla ilgili açıklamasına şöyle devam etti:

“Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları devam eden Gence’de üretilen başlıca sanayi ürünleri; demir dışı metaller (bakır ve alüminyum), otomobil, kamyon, traktör, şarap, gıda ürünleri gibi maddelerdir. Ayrıca, Gence Bölgesi’nde çeşitli tarım ürünleri üretimi de yapılmaktadır. Bölgesel kalkınma programları kapsamında daha çok altyapının yenilenmesi veya yeniden kurulma faaliyetleri devam etmektedir.

Bu kapsamda, ticaret heyetine; otomotiv ve yan sanayi, makine ve ekipmanları, tekstil ve hazır giyim, ilaç sanayi, inşaat malzemeleri, elektrikli ve elektronik cihazlar, demir-çelik ürünleri, gıda ürünleri, plastik ve plastikten mamul eşya, temizlik maddeleri, kâğıt ürünleri, tohumculuk, zirai ilaçlar, konservecilik, seracılık, soğuk hava deposu, gıda ve gıda işleme tesisleri, tarımsal alet ve ekipmanları, komple tesis inşası, medikal ekipmanlar ve hastane malzemeleri ve madencilik sektöründe faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görülmektedir.”

Arıkan ayrıca azami 40 ihracatçıdan oluşacak heyete katılmak isteyen firmaların 30 Ekim 2013 mesai saati bitimine kadar Keşan TSO DEİK Temsilciliği’ne başvurmaları gerektiğini belirtti.

Son Güncelleme: 24.10.2013 08:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol