Keşanlı genç girişimcilerden büyük yatırım

100’ÜN ÜZERİNDE KİRALAMA GERÇEKLEŞTİ

Keşanlı genç girişimcilerden büyük yatırım

100’ÜN ÜZERİNDE KİRALAMA GERÇEKLEŞTİ

18 Kasım 2015 Çarşamba 07:39
3431 Okunma
Keşanlı genç girişimcilerden büyük yatırım
 Keşanlı genç girişimciler Anıl Topal ve Mert Zeybek tarafından kurulan Maşinga isimli firma, gün geçtikçe ülke genelinde büyük bir yer kazanıyor. 2014 yılında Sabancı Üniversitesi bünyesindeki Sucool Kuluçka Merkezi’nde ortaya Maşinga, Topal ve Zeybek tarafından aynı yıl içersinde şirketleşerek faaliyetlerine başladı.

100’ÜN ÜZERİNDE KİRALAMA GERÇEKLEŞTİ

Araç sahiplerine para kazandırmayı, araç kiralamak isteyenlere de uygun fiyatlı seçenekler sunmayı hedefleyen Maşinga, şu anda sadece havayolu yolcularını hedefleyen bir iş modeline sahip. Anıl Topal ve Mert Zeybek, Maşinga hakkında şu bilgileri verdi: “Maşinga kısaca şu şekilde çalışıyor; araç sahipleri yolculukları öncesi arabalarını havaalanlarındaki yüksek ücretli otoparklara bırakmak yerine Maşinga’ya teslim ediyor. Bu süreçte Maşinga, arabalara hem ücretsiz park hem de yine ücretsiz yıkama hizmeti sunuyor. Araç sahibi yolculuktayken başka bir kişi araba kiralamak istediğinde, Maşinga üzerinde bu şekilde bekleyen arabalar arasında uygun olanları görüntüleyip, seçimini yapabiliyor. Maşinga üzerinde bugüne kadar 100’den fazla kiralama gerçekleşti Maşinga üzerindeki tüm kiralamalar Anadolu Sigorta’nın Maşinga için geliştirdiği ‘Maşinga Sigortası’ kapsamında yer alıyor. Bunun dışında Maşinga’daki kiralamaların ikame araba, yol yardım ve çekici gibi ek hizmetleri de içerdiğini söyleyebiliriz.

SIKI BİR REKABET VAR

Yılsonuna doğru havayolu yolcuları odağından genişleyerek şehrin içine de girmeyi planlayan Maşinga, kurucu ortaklardan aldığımız bilgiye göre 2016 yılı için İstanbul haricindeki şehirlerde de faaliyete geçmek istiyor. Bunun dışında Maşinga’da bugüne kadar 100’ün üzerinde kiralama gerçekleştiği bilgisini de verebiliriz. Araç kiralama konusunda yerli girişimler arasında sıkı bir rekabet var. Her biri farklı bir alana odaklanarak büyüme çalışan oyunculara sahip arama kiralama pazarını ve Maşinga’yı izlemeye devam edeceğiz. Bu arada Maşinga’ya Webrazzi’ye özel olarak hazırlanan sayfa üzerinden üye olursanız 25 TL kredi kazanabiliyorsunuz.”

Son Güncelleme: 18.11.2015 07:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol