Müftü Yeniçeri, Gökçetepe’deki mescitle ilgili konuştu:

“Bizim kayıtlarda mescit olarak işlenmiş değil”

Müftü Yeniçeri, Gökçetepe’deki mescitle ilgili konuştu:

“Bizim kayıtlarda mescit olarak işlenmiş değil”

07 Ağustos 2014 Perşembe 08:19
Müftü Yeniçeri, Gökçetepe’deki mescitle ilgili konuştu:
 Keşan’dan Tekirdağ merkez İlçe Süleymanpaşa’ya atanan Müftü Süleyman Yeniçeri, giderayak Gökçetepe Sahili’ndeki mescit konusunda yapılan eleştirilerle ilgili de değerlendirmede bulundu.

Tesisi işleten kişinin, tesisin hemen yanına mescit açtığını belirten Yeniçeri, “Biz mescidin ‘m’ sini duyduğumuz zaman seviniriz. Mescit varsa biz buna taraftarız.” dedi.

“KAYITLARIMIZDA MESCİT OLARAK GÖRÜNMÜYOR”

Keşan Müftülüğü’nün kayıtlarında, söz konusu yerin mescit olarak görünmediğine de işaret eden Süleyman Yeniçeri, “Bizim kayıtlarda mescit olarak işlenmiş değil. Bu hususu yetkililer bir karara bağlasınlar, biz de mescidi destekleyelim.” şeklinde konuştu.

Mescidin yanında plaj olduğuna da değinen Yeniçeri, konuyla ilgili görüşlerini şöyle aktardı: “Denizi oradan yok etme şansımız yok. Ayrıca hemen yakınında alkol satılan yerler var. Bu mesele yeni bir mesele değil. Sonuçta orada insanlar bir mescit istiyor. Bu mescit oluşturulurken konuşulsaydı bu yaşananlar olmazdı. 2 senelik bir mesele bu. Daha önce neden konuşulmadı? Sonuçta o mescidin orada açılmasını ben istemedim. O sahilde bir mescit olmasının yanındayız. Ama yeri konusunda daha önce konuşulsaydı, farklı bir yer düşünülürdü.” 

 

Son Güncelleme: 08.08.2014 08:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol