Özcan Yenimescit Mahallesi'nde konuştu:

"10 yıllık heyecanımdan daha fazla bir heyecanla karşınızdayım"

Özcan Yenimescit Mahallesi'nde konuştu:

"10 yıllık heyecanımdan daha fazla bir heyecanla karşınızdayım"

25 Mart 2014 Salı 08:28
Özcan Yenimescit Mahallesi'nde konuştu:
 Keşan Belediye Başkanı ve cHP Keşan Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Mehmet Özcan, yerel seçim kapsamında mahalle gezilerine 23 Mart 2014 Pazar akşamı Yenimescit Mahallesi ile devam etti.

CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu ve CHP belediye ve il genel meclisi adaylarının katıldığı Yenimescit Mahallesi gezisi kapsamında Özcan ve beraberindekiler, saat 20.00 sıralarında seçim bürosu önünde oluşturulan kortejle hareket etti.

PAŞAYİĞİT CADDESİ'NDE HAVAİ FİŞEK VE MEŞALELERLE KARŞILANDI

CHP Heyetini Yenimescit Mahallesi’nin Paşayiğit Caddesi'nde çok sayıda vatandaş, havai fişekler, konfetiler ve meşaleler ile karşılayarak sevgi gösterisinde bulundu.

Burada mahallelilere seslenen Özcan, “Sizleri doktorluk dönemimde de çok seviyordum şimdi 10 yıllık başkanlık görevimde de daha da çok seviyorum. Sizlerle hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Bizde ayrı gayrı yok. Sizin de bizim de satılık oyumuz yok. Bizlerde satılık oy yok. Oğullarına kutular içinde para saklayanlar sizlerin oylarını küçük şeylerle satın alacaklarını sanmasınlar. Bu dönemde onlara fırsat vermeyeceğinizden adım kadar eminim. Hep şeffaf olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Sizler için Keşan için yeni ekibimle çalışmayı sürdüreceğiz. 10 yıllık heyecanımdan daha fazla bir heyecanla karşınızdayım. Belediye Başkanlığına aday olan diğer partili arkadaşım aday olmadan önce kaç kişiye iş, ekmek kapısı açmış? Meydan projemizi çok önceden beri sizlere anlatıyorduk, onu da çalmışlar ve billboardlara koymuşlar. Onlar dediklerini yapamaz. Biz onlardan daha zekiyiz. Sevgimiz, aklımız, bilgi ve tecrübemiz Keşan'ın geleceği olacaktır. Sizleri seviyor ve sizlere güveniyorum." dedi.

Bu konuşmanın ardından mahallenin ileri gelenleri tarafından Mehmet Özcan'a çiçek takdim edildi.

“KEŞAN'A BAŞKAN DEĞİL BABA OLDU”

Özcan ve beraberindekiler bu alandaki konuşmadan sonra Yenimescit Muhtarlığı'nın yanındaki alana geçti ve burada da havai fişekler ve meşalelerle karşılandı. Buradaki ilk konuşmayı CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu yaptı.

AKP iktidarının artık ülkeden yolcu edilmesinin vaktinin geldiğine işaret eden Koyuncu, konuşmasında AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kendi konuşmaları üzerinden eleştirdi.

Koyuncu'nun ardından konuşan Mehmet Özcan, Keşan'ı her zaman bir bütün olarak düşündüğünü ve adaletli bir şekilde Keşan'a hizmet ürettiklerini dile getirerek, şunları söyledi: “Benden pazaryerinde her zaman sizlerin balıkçı arabalarını kaldırmam, at arabalarını kaldırmam istendi. Sizin küçük işyeri tezgahlarınızı kaldırmam istendi. Çok da baskı kuruldu üzerimde. Küçücük tezgah arabalarının arkasında 3 küçük yavrunun ekmek beklediğini onlar hiçbir zaman düşünmedi. Tezgah ve arabalarınızı hiçbir zaman hor görmedim. Varlığı birlikte paylaşmak hedefindeyiz. 2006'da dönüşüm projesini başlattık. TOKİ'nin sizler için yaptığı konutların yerinin imarını belediye olarak biz yaptık. Sizlere 730 konutluk yer çıkardık. Sizin iyiliğiniz için bu konutların kiralık olarak kullanılmasını, dönüşüm alanının rahat bir şekilde yeniden düzenlenmesini önerdik. Çünkü düzenleme için en az 400 kiralık ev lazım olacaktı. Ancak dinlemediler. Dere yataklarındakilere öncelik istedik o da olmadı. Bu insanlarımızın aidatlarını yine belediyemiz ödeyecek.”

Seçimlerin bir yarış olduğunu ancak tarafların düşman olmadığının altını çizen Özcan, seçim döneminde kimsenin provokasyonlara uymamasını istedi.

Yenimescit Mahalleli 2 kişiye meclis listesinde yer verdiklerini dile getiren Özcan, bu isimlerin mahalle halkı tarafından belediye meclisine seçilmesi için gereken desteğin verilmesini istedi.

Hükümetin gençlik merkezi yapmak için 1 yıldan bu yana yer aradığını, aradıkları yerin belediye tarafından fazlasıyla verildiğini, ayrıca Yenimescit Mahallesi'ne yaklaşık 400 bin TL'lik semt sahası projesine başladıklarını ifade eden Özcan, “Bu sahayı yapamayacağımızı söylüyorlarmış. Daha önce toplu konutlarımızı yaparken de Kemal Unakıtan aynı şeyleri söylemişti. 532+170 konutu Keşan Belediyesi olarak biz yaptık. Pazaryerinin maketini yapamayacağımızı iddia ettiler işte projemiz aslanlar gibi yükseliyor. Yeraltına korkudan giremediler, cesaretle girdim. Daha önce sarılık ve kolera vakaları geliyordu. Bu altyapı eksikliğinden kaynaklanıyordu. Şimdi var mı kolera veya sarılık? Biz verdiğimiz sözü yaparız. Çünkü kafamızda cep doldurma ya da vatandaştan alıp bakan çocuklarını adam etme yok. Sizden isteğim, güveninizin artarak devam etmesi.” dedi.

Özcan'dan sonra belediye meclisi adaylarından Yenimescit Mahalleli Ahmet Çinku söz alarak, mahallenin sorunlarını ve sorunların çözümünü de yakından bildiğini belirtti ve Özcan ile meclis adaylarına destek istedi.

Adayların tanıtımının ardından CHP korteji, Şehitlik Parkı karşısındaki seçim bürosuna döndü.

 

Son Güncelleme: 25.03.2014 08:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol