Sanat Merkezi Projesi’nin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Kütüphane, Kültür ve Sanat Merkezi Projesi’nin sözleşme imza töreni 21 Ağustos 2020 Cuma günü gerçekleştirildi.

Sanat Merkezi Projesi’nin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Kütüphane, Kültür ve Sanat Merkezi Projesi’nin sözleşme imza töreni 21 Ağustos 2020 Cuma günü gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Ağustos 2020 Cumartesi 10:25
Sanat Merkezi Projesi’nin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi

SONGÜL KONAR

Saat 12.00’de başlayan ve Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen sözleşme imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, ihaleyi alan firma yetkilileri Hamza ve İsa Vural katıldı.

İmza töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şehrin vizyonunu geliştirmek için önemli işlere imza attıklarını belirterek, “Bildiğiniz üzere Keşan Kütüphane ve Kültür ve Sanat Merkezi ihalemizi gerçekleştirdik. Mevcut olan Keşan Belediyemizin tiyatro sahnesi ve görselliğini iyileştiriyoruz. Turizm Bakanımızdan, Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal ve İl Başkanımız Belgin İba ve ilçe başkanlarım vasıtasıyla olağanüstü bir destek aldık yine. Keşan’a Kütüphane ve Kültür ve Sanat Merkezi kazandıracağız. Bu projenin içinde; dans eğitim merkezi, müzik eğitim sınıfları, mini eğitim sınıfları, kütüphanemiz, bölünür konferans salonumuz, sahnemiz yer alıyor. Koltuklarımızı kademeli yükseklikle yeniliyoruz, salondaki fuaye alanımızı kütüphaneye dönüştürüyoruz. Çarşının merkezinde böyle bir gençlik merkezi, kütüphane olması sevindirici. Bu projeyi 150 günde tamamlayacağız. 4 adet salon ürettik. Bu salonları eğitim salonları olarak kullanacağız. Ankara’daki Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmede de bu projemizden bahsettik ve projem zin başlayacağını ilettim” dedi.

Şehri yönetmenin sadece yol yapmak, çöp toplamak olmadığının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Gençlerimiz için daha verimli zaman geçirecek alanlar kazandırıyoruz. Şunu çok net ifade etmek istiyorum, belediyemizin Keşan gençliğine yönelik, ilçe gençliğine yönelik el atmadığı girişimde bulunmadığı proje kalmayacak. Spor ile de ilgili projelerimiz geliyor. Göreceksiniz 5 sene görevimiz boyunca ciddi yatırımlara imza atacağız. Keşan gençliğini unutmuş. Keşan hani yönetemiyoruz diyoruz ya, biz eskisi gibi yönetmiyoruz.

Değişen teknolojiye uyum sağlayacak şekilde Kültür Sanat Merkezini tasarladıklarının altını çizen Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Burada sadece etkinlik düzenlemeyeceğiz, atölye çalışmaları da yapacağız. Yeteneklerin buluşmasına vesile olacağız. Yeteneklerin yetiştirilmesine ve geliştirilmesine vesile olacağız. Bildiğiniz üzere geçen hafta ihalemizi yaptık, bugün de sözleşmemizi imzalıyoruz. Bugün cumhurbaşkanımız ülkemiz için hayırlı bir müjde verecek biz de Keşan için hayırlı bir müjde veriyoruz. Hep beraber inşallah yılmadan Keşan için omuz omuza çalışacağız. İhalelerde şehrimizin bir kuruşunu dahi savunuyoruz. Bu projenin maliyetinin yarısını Turizm Bakanlığı’mızdan hibe olarak alacağız. Salon bittiğinde Devlet Tiyatroları her ay Keşan’a gelecek. Pandemi sürecinden sonra normalleşmeye geçtiğimizde bu olay gerçekleşecek. Buradan Keşan’a da bunun müjdesini verelim.”

Keşan Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç da Kütüphane, Kültür ve Sanat Merkezinin engelliler tarafından rahat bir şekilde kullanılabileceği bir alan olacağını dile getirdi. 1 milyon 593 bin 300 TL’ye ihale edilen proje ile ilgili toplantı sonunda sözleşmeler karşılıklı olarak imzalandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol