TREDAŞ’tan arıza bakım onarım personeline yönelik eğitim

İŞ DİSİPLİNİ VE İŞ ETİĞİ BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR

TREDAŞ’tan arıza bakım onarım personeline yönelik eğitim

İŞ DİSİPLİNİ VE İŞ ETİĞİ BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR

11 Şubat 2016 Perşembe 08:33
TREDAŞ’tan arıza bakım onarım personeline yönelik eğitim
 Trakya Bölgesindeki müşterilerine elektrik enerjisini, yeterli, kaliteli ve sürekli vermek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Trakya Elektik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), 2016 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği ile Teknik Eğitim süreçleri konularında yatırımlarını hızlandırdı.

Saha süreçlerinde kalite, verimlilik ve iş sağlığı güvenliği süreçlerinin en iyi şekilde yönetilmesini amaçlayan TREDAŞ, Trakya Bölgesi’ndeki tüm arıza bakım onarım personeline yönelik seviye durum tespit ve temel seviye sınavları ile bir dizi eğitim programı gerçekleştirdi.

Namık Kemal Üniversitesi’ndeki dersliklerde gerçekleştirilen ve iki günde yapılan temel seviye elektrik sınavı, teknik beceri sınavı ve zihinsel bilgi sınavlarına Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da görevli toplam 369 personel katıldı.

TREDAŞ İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından organize edilen sınav ve eğitimlerle, saha sürecindeki eksiklikleri tamamlayarak, iş kazalarını minimum seviyelerde tutmak ve sahalardaki elektrik arızalarına en kısa sürede müdahaleyi sağlamak hedeflendi.

İŞ DİSİPLİNİ VE İŞ ETİĞİ BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR

TREDAŞ İnsan Kaynakları Direktörü Serkan Öğren, eğitim programında yaptığı konuşmada, TREDAŞ’ın büyük bir aile olduğunu ifade ederek, TREDAŞ için iş disiplini ve iş etiğinin vazgeçilmez bir unsur olduğunu kaydetti. Öğren, şunları söyledi: “Hep birlikte daha iyiye nasıl ulaşabiliriz diye planladık. TREDAŞ ailesi olarak sahada daha güçlü nasıl oluruz, sahayı etkin kullanmak için neler yapmamız gerekir bunları planlıyoruz. 2016 yılını TREDAŞ ailesi olarak ‘Teknik Eğitim, Gelişim ve İş Sağlı ve Güvenliği Yılı’ olarak adlandırabiliriz. Kurumsal kimlik, kurumsal birliktelik ve sürdürülebilirlik ancak iş disiplini ile sağlanabilir. Her konuda hata yapabiliriz ancak iki konuda hata yapma şansımız yok. Biri, iş disiplini, iş kültürü ve iş etiği, diğeri ise iş sağlığı ve güvenliğidir.”

HİÇBİR İŞİMİZ, İSG TEDBİRLERİNİ ALMAKTAN DAHA ACİL DEĞİL

TREDAŞ İşletmeler Direktörü Uğur Sönmez, etkinlikte yaptığı konuşmada, TREDAŞ’ın son yıllarda yaptığı en kapsamlı sınav ve eğitim dizisinin gerçekleştirildiğini belirterek, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin önemine değindi. Sönmez, “Eksiklerimizi görmemiz için önemli bir organizasyon.  Hiçbir işimiz, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini almaktan daha acil değil. Hiçbir işimiz bugüne kadar yarım kalmadı. Bitmeyen, yapılmayan bir arıza olmadı. Lütfen, iş yaparken tedbirinizi alın” dedi.

Gerçekleştirilen organizasyonda, TREDAŞ Teknik Eğitim Müdürü Cengiz Tınmaz ile TREDAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği Şefi İbrahim Yasin Tunçel de teknik eğitim ve İSG süreçleri ile ilgili sunum gerçekleştirdiler.

Etkinliğe, TREDAŞ İşletme Bakım Müdürü Yunus Emre Bilgi ile TREDAŞ çalışanları da katıldı.

Son Güncelleme: 12.02.2016 00:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol