HABER MERKEZİ

İpsala’nın kurtuluşunun 100. yıldönümü nedeniyle konser veren sanatçı Haluk Levent'e, Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi (TYBB) tarafından ‘Çevre dostu’ ödülü verildi.

TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, yönetim kurulu olarak aldıkları karar doğrultusunda Saros Körfezi ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çevre olaylarına karşı gösterdiği duyarlılıktan dolayı böyle bir karar aldıklarını belirterek Haluk Levent'e plaketini takdim etti.

Levent, 2004 yılındaki Tramstarkay Petrol Boru Hattı Projesi konusunda başarılı olduklarını belirterek "Ben çok teşekkür ediyorum. Ama ben bu değerli plaketi bugün hak ettiğimi düşünmüyorum. 2004 yılında İbrice Limanı'nı ve tüm Saros'u hep beraber kurtardık. Kurtardığımızı düşünüyorum. Ama son yıllarda sevgili Erdoğan sen de biliyorsun Saros'u kurtarmak için elimden gelen herşeyi yapmaya çalıştım. İki kemancı arkadaşımızla birlikte o deniz kenarlarında keman çaldık, şarkı söyledik kurtamak için ama ben bu plaketi hak ettiğimi düşünmüyorum. Çünkü ben henüz Saros'u kurtaramadım. Yine de teşekkür ediyorum. Bu plaketi hak etmiyorum ama onu da söyleyeyim. Umarım hak ettiğim günler gelecektir. O tertemiz bir çevreye kavuşacağız, sağ ol" dedi.

Demir de, TYBB olarak kendilerine bu imkanı tanıyan İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ve Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal'a da teşekkür etti